ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Z biegiem lat nasza skóra znacząco traci na jędrności. W pewnych strefach – jak np. na twarzy – jest to szczególnie widoczne. Wraz z utratą jędrności skóry pojawia się coraz więcej zmarszczek, które nie prezentują się niestety zbyt estetycznie. Jak zatem można minimalizować skutki utraty jędrności skóry? Czy jędrniejsza skóra jest możliwa, mimo upływu lat? Okazuje się, że tak – trzeba tylko umiejętnie podejść do tematu.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym = jędrniejsza skóra

By móc odpowiednio reagować, trzeba zdać sobie sprawę, z czego wynika związana z wiekiem utrata jędrności skóry. Jest ona bowiem skutkiem spadającej po 25. roku życia zawartości w tkankach skórnych pewnych substancji, które odpowiadają za nawilżenie i sprężystość skóry. Jednym z kluczowych dla tego procesu składników jest kwas hialuronowy (HA). Dlatego też, jeśli marzy ci się jędrniejsza skóra, warto zacząć używać kosmetyków, które zawierają tę substancję.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk z całego mnóstwa dostępnych na rynku preparatów z kwasem hialuronowym? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Po pierwsze, zwróć baczną uwagę, czy na opakowaniu upatrzonego kremu lub serum znajduje się informacja o liczbie cząsteczek kwasu hialuronowego. Jeśli producent o tym informuje, oznacza to, że stężenie kwasu hialuronowego w danym kosmetyku jest dostateczne, by mógł on przeniknąć do głębokich warstw skóry i tam odpowiednio zadziałać. Po drugie, kosmetyki z kwasem hialuronowym działają najlepiej stosowane w zestawach. W taki sposób bowiem dostarczasz skórze regularnie dawki tej substancji, skutkiem czego może ona działać skutecznie.

Jedną z serii kosmetyków z kwasem hialuronowym, która cieszy się uznaniem kobiet na całym świecie, jest RevitaLift Laser X3 od firmy L’Oreal. W jej skład wchodzą krem na dzień, krem na noc, serum, krem pod oczy oraz przeciwzmarszczkowy peeling glikolowy. Kosmetyki te skutecznie wypełniają skórę i redukują zmarszczki. Co ciekawe, jędrniejsza skóra jest w tym wypadku efektem postępującym. Im dłużej używasz kosmetyków z serii RevitaLift Laser X3, tym skuteczniejsze się one stają, czego dowodzą badania kliniczne przeprowadzone przez laboratoria L’Oreal.

Jędrniejsza skóra – czy sposób aplikacji kosmetyku ma na nią wpływ?

Okazuje się jednak, że skład kosmetyków to tylko jeden z czynników wpływających na lepszy i zdrowszy wygląd skóry. Jędrniejsza skóra wymaga bowiem też odpowiedniej aplikacji preparatów z kwasem hialuronowym. Jak to robić, by uzyskać zadowalające rezultaty?

Jeśli chodzi o kremy na dzień i na noc, krem należy nanieść opuszkami palców wskazujących bezpośrednio na czoło i policzki. Pozostałą ilość kremu nałożyć trzeba na skórę szyi i dekoltu. Preparat rozprowadza się energicznie, okrężnymi ruchami, przy pomocy opuszek palców, od dołu twarzy ku górze. Należy przy tym pamiętać, żeby nie uciskać twarzy. Aplikację kremu należy zakończyć wygładzaniem skóry od szyi po czoło. W przypadku kremu na noc warto też przed nałożeniem kremu pobudzić mikrokrążenie twarzy, lekko szczypiąc jej skórę.

Serum przeciwzmarszczkowe powinno się natomiast stosować jedynie na policzki i czoło. Aplikowanie go w okolicach nosa i brody będzie skutkować nadmierną ekspozycją środkowej części twarzy. Serum nałożone na policzki i czoło powinno się zaś rozprowadzać od środka do zewnętrznej części, od dołu ku górze twarzy przy pomocy ruchów okrężnych. W ten sposób pobudzisz fibroblasty.

Jędrniejsza skóra jest w zasięgu ręki – zawalcz o nią! Powodzenia!

- A word from our sposor -

W jaki sposób można przywrócić jędrność skóry?