ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

chłopiec czy dziewczynkaNiezaprzeczalnie wiadomo – dla wszystkich najważniejsze jest, by nowo narodzone dziecko było zdrowe. Mimo to, mamy pewne oczekiwania i pragnienia względem płci, jaką ma przybrać nasza pociecha. Emocje wokół tego tematu są bardzo intensywne, aż do samego rozwiązania. Nasze predyspozycje i pragnienia podyktowane są przeróżnymi czynnikami. A ile ludzi wkoło, tyle głosów.

Inaczej sprawa prezentuje się wówczas, gdy oczekujesz pierworodnego, inaczej – gdy czekasz na jego rodzeństwo. Zazwyczaj bardziej konkretne oczekiwania mamy wówczas, gdy na świat ma przyjść kolejna pociecha. Statystycznie, pary spodziewające się drugiego potomka wolałyby, aby było ono odmiennej płci, niż pierwsza z pociech. Podobnie zresztą całe Twoje otoczenie, wałkując temat płci, będzie „radziło” Ci, że „najlepiej mieć parkę”.

Twoje osobiste preferencje w tym zakresie, będą wynikać jednak z wielu czynników, na które inni, nie zwrócą uwagi. Znaczenie będzie miało to, jak wyglądała Twoja sytuacja rodzinna – ile masz rodzeństwa, jakiej jest ono płci, a przede wszystkim to, jak układały się Wasze relacje i jakie miałaś doświadczenia, głównie w okresie dzieciństwa.

Na całą sprawę wpłynie dodatkowo mnóstwo stereotypów dotyczących płci. Na ogół uważa się, iż lepiej mieć starszego brata, aniżeli starszą siostrę -tak, aby chłopiec chronił młodsze rodzeństwo. Kobiety często preferują dziewczynki – marzą, że kiedy będą małe, zyskają szansę stroić je, czesać i przywiązywać im do włosów kolorowe kokardki. Chłopcy uznawani są za „łatwiejszych” w obsłudze. Pozostaje jeszcze powszechna opinia o „córeczce tatusia” i wiele, wiele innych, tym podobnych mitów…

W miarę, jak rósł będzie Twój brzuch pojawią się także wróżki i magowie, którzy prognozować będą płeć Twojego dziecka z kształtu brzucha, preferencji kulinarnych, urody i innych znaków nieba oraz ziemi. Nie przeszkodzi im to bez obciachu wypowiadać się na temat Twojego wyglądu i oceniać Cię, jak konia wystawionego na aukcję.

Mimo całej dyskusji toczącej się na temat Twojego przyszłego dziecka, Ty sama będziesz miała jednak pewne przeczucia. Wewnętrznie czuć będziesz, jakiej płci może być dziecko. Co znamienne – bardzo często okazuje się potem, dokładnie tak, jak podpowiadało t od początku serce matki.

Najzabawniejsze w całej sytuacji bywa to, że żadne z wyżej wymienionych dywagacji nie mają żadnego wpływu na to, czy będziesz miała córkę, czy syna. Nawet wspaniałe, nowoczesne aparaty do USG potrafią się mylić. Znane są historie, kiedy para zapewniana przez lekarza, że spodziewa się dziewczynki, doznawała ogromnego szoku, gdy na świat przychodził chłopak i dziecko lądowało w ubrankach, łóżeczku i pokoiku, tonących w odcieniach różu. Oczywiście, odwrotne sytuacje również miewały już miejsce. Wszystko to powoduje, że ciężarna, która wcześniej miała już do czynienia z tym podobną omyłką, do tematu płci, odnosi się z dystansem opartym na złotej zasadzie: „Jak uwierzy, jak zobaczy”.

Oczekiwanie na dziecko jest bardzo specyficznym okresem życia kobiety. Wiąże się z wieloma pytaniami i ogromną niepewnością. Na większość spraw nie mamy jednak wpływu i pozostaje nam tylko czekać na szczęśliwe rozwiązanie. Zaakceptuj to, uzbrój się w cierpliwość i pozostań przy myśli, od której zaczął się ten post – najważniejsze, aby dziecko było zdrowe…

Pozdrawiam

Agnieszka Organizerka

Autorka bloga: Centrum Zarządzania

 

- A word from our sposor -