ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

roześmiać bielsko-białą kobbieciarniaW tym roku, oprócz karteczki z serduszkiem i bombonierki podaruj swojej najukochańszej osobie radość w czystej postaci! Śmiech? Dużo serdecznego głośnego śmiechu, takiego z całego serca, z duszy… Z przepony. Bez zobowiązań i za darmo.

14 lutego 2015, godzina 12.00 ( w samo południe) w Bielsku-Białej,

pod starą skocznią w Cygańskim Lesie

Spotykamy się pod „starą skocznią” w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Przynosimy ze sobą jedynie dobre chęci. Tam czekać na Was będą bielscy liderzy śmiechu. Brzmi poważnie ale są to po prostu ludzie skorzy do śmiechu. I zaczynamy…zachęca Jolanta Reisch-Klose, prezes Fundacji Lunita To wspólne śmianie się w plenerze jest dalszą częścią projektu Roześmiać Bielsko-Białą. Wymyślili go, członkowie Fundacji LUNITA, a finansowany jest w ramach projektu Pasażu Tesco „Poznaj bliskiego sąsiada”, w programie grantowym „Plebiscyt sąsiedzki”.

Śmiechu można się nauczyć – zapewniają realizatorzy projektu. A nawet więcej. Śmiechu warto się nauczyć bo: wytwarza w naszym organizmie endorfiny, redukuje stres fizyczny, emocjonalny a także mentalny, rozluźnia napięcia w ciele, integruje ludzi, buduje optymistyczną postawę, daje spokój ducha. No i jest zaraźliwy, dlatego wystarczy zacząć, a dalej pójdzie już samo. Tym bardziej, że organizm ludzki nie rozpoznaje czy jest to śmiech naturalny czy wymuszony, reaguje dokładnie tak samo.

roześmiać bielsko-białą kobbieciarniaLepiej też śmiać się w grupie, a nie samemu – nie mają wątpliwości organizatorzy niedzielnego śmiania. – Dlatego Fundacja LUNITA zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia i portfela na wielkie WALENTYNKOWIE ŚMIANIE SIĘ.

Wielu narzeka, że my, Polacy przejmujemy „dziwne” obce nam kulturowo święta, na przykład takie jak Walentynki. – Może warto dodać coś od nas, zmieńmy w Bielsku-Białej tradycję i już co roku spotykajmy się w dzień zakochanych na wspólne WIELKIE ŚMIANE SIĘ I CHICHOTANIE – śmieje się Jolanta Reisch-Klose. Niech śmiech rozleje się po mieście jak potok.

roześmiać Bielko-Białą kobbieciarnia

Wspólne śmianie się w Cygańskim Lesie to kolejny z elementów projektu Roześmiać Bielsko-Białą. W sobotę, 30 stycznia 2016. Odbyły się 3-godzinne warsztaty liderów śmiechu. Uczestniczyło w nich 11 osób, głównie przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, szkół, klubów seniorów. Każdy z liderów otrzymał stosowny certyfikat. Teraz ideę śmiechu będzie rozpowszechniał w swoim otoczeniu. Efektem będą powstające w Bielsku-Białej jak grzyby pod deszczu kolejne kluby śmiechu. Do projektu chcą się też włączyć mieszkańcy okolicznych miast, Jaworza, Mikołowa czy Tychów.

 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt

Jolanta Reisch-Klose

telefon: 793 278 971

Jolanta.reisch@googlemail.com

 

 

- A word from our sposor -

Walentynkowe śmianie się na cały głos – Akcji „Roześmiać Bielsko-Białą c.d.”