ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dine in dark kobbieciarniaCzy pamiętacie jak w ostatnim wpisie dotyczącym walki z nudą w związku, wspominałam o tzw. Randkach Miesiąca? W ramach przypomnienia: cała idea zakłada, że raz w miesiącu jeden z partnerów przygotowuje randkę-niespodziankę, nie mówiąc o niej ukochanej osobie. Oczywiście warto zadbać o to, aby w danym dniu nasza druga połówka nie zaplanowała sobie niczego innego. Najlepiej jednak, aby jak najdłużej, wszystkie szczegóły spotkania pozostały słodką tajemnicą. W kolejnym miesiącu następuje zmiana, a randkę obmyśla druga strona. Zasady są banalnie proste. A zatem, co z efektem?

W grudniu wypadła moja kolej. Po długim namyśle zdecydowałam się zabrać M. na kolację, jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji wspólnie skonsumować. Kolację w ciemnościach. I mam tu na myśli najprawdziwsze, absolutne ciemności. Cała zabawa wywarła na nas niezwykle pozytywne wrażenie. Spośród możliwych restauracji, wybrałam winiarnię w Katowicach. Nie chciałabym zdradzać Wam zbyt wiele szczegółów tej atrakcji – być może same zapragniecie wziąć w niej udział. Ograniczę się jednak do tego, co najistotniejsze.
dine in dark kobbieciarnia
Zapytacie na czym polega cały urok tym podobnej randki? W ciemnościach, w których zmysł wzroku przestaje pomagać nam w percepcji otoczenia, nadzwyczaj wyostrzają się pozostałe zmysły. Dzięki temu znacznie intensywniej odczuwamy smaki i wyostrzamy swój słuch. Zaskakująco pozytywna pozostaje również organizacja tej wyjątkowej, kulinarnej zabawy. Wszyscy goście, obecni na sali mogą  na głos zgadywać co znajduje się na ich talerzach, podczas gdy kelnerzy z noktowizorami na głowach, donoszą im na stoły kolejne tajemnicze posiłki. W ofercie przewidzianych jest również kilka innych, angażujących zmysły zabaw.
Gorąco polecam Wam tym podobne sposoby na urozmaicenie Waszego związku. Nie jest to co prawda tania przyjemność, ale myślę, że choć raz, warto pozwolić sobie na taką przyjemność. Po pozostałe sposoby odsyłam tutaj, życząc Wam powodzenia w tych drobnych bitwach z szarą codziennością -> Prosty sposob na walkę z nudą w związku.
Justyna Zielińska
autorka: Happyholic.pl
pasek
Dining in the dark – co to takiego?
Dining in the dark (po polsku: jedzenie w ciemności) to zapożyczone z Zachodu, innowacyjne podejście do spożywania posiłków, skupiające się w przeważającej mierze na delektowaniu się potrawami oraz wszelkimi pobocznymi, zmysłowymi elementami, towarzyszącymi ich konsumpcji (głosem, muzyką, szumem wody, zapachem itp.). Poza oczywistą przyjemnością płynącą z naturalnego efektu wyostrzenia działania kubków smakowych, goście zabawiani są dodatkowo możliwością wspólnego komentowania oraz odgadywania serwowanych im kolejno potraw. Nierzadko restauracje i winiarnie specjalizujące się w „ciemnych posiłkach” wzbogacają doznania swych gości o dodatkowe atrakcje, jak choćby gry angażujące zmysły węchu, słuchu i dotyku.
Z uwagi na towarzyszący posiłkowi element zaskoczenia, zasadą jest, iż menu restauracji „po ciemku” utrzymywane jest pieczołowicie w tajemnicy, zaś rodzaj i charakter kolejno serwowanych posiłków gościa poznają dopiero po ich spróbowaniu. Swoboda zamówienia ogranicza się więc najczęściej do ilości i ogólnych wytycznych dotyczących posiłków, jak choćby menu z przystawką lub bez niej; z alkoholem lub bezalkoholowe; bezglutenowe lub zmodyfikowane z uwagi na dolegliwości alergiczne klienta, o których obsługa musi zostać poinformowana z wyprzedzeniem. Atmosfera tajemnicy wzmagana jest dodatkowo, stosowanym co do zasady zakazem używania urządzeń emitujących światło, przez co wszelkie telefony, aparaty lub tablety muszą poczekać na opuszczenie murów restauracji.
W Polsce jedną z pionierskich i najpopularniejszych aktualnie sieci restauracji typu dine in the dark, pozostają lokale Dine In The Dark w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Trójmieście.

- A word from our sposor -

Dining in the dark – zaskakująca moda na jedzenie w ciemnościach