ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dawno, dawno temu gdy podróżowaliśmy ze Ślubnym we dwoje, nie stanowiło dla nas różnicy czy planujemy wczasy z półrocznym, czy też jednodniowym wyprzedzeniem. Dziś jednak jesteśmy rodzicami i każdy wyjazd planujemy zdecydowanie wcześniej, opracowujemy plan i sprawdzamy dokładnie destynację.

Nie da się ukryć, że opcja last minute często miewa bardzo atrakcyjną cenę – zwłaszcza na ostatnią chwilę przed wylotem. Gdy wybieramy się na wakacje z dzieckiem lub dziećmi, warto jednak zacząć przygotowania zdecydowanie wcześniej i rezerwować wczasy w opcji first minute. Dlaczego?

dzieci wakacje kobbieciarniaPowodów jest kilka:

Oszczędności

Oferty first minute można kupić w rewelacyjnej cenie, z ogromną zniżką od standardowej ceny katalogowej. Można wówczas otrzymać dodatkowe rabaty na dzieci, co jest szczególnie istotne dla rodzin gdzie małych podróżników mamy dwóch lub więcej. Nie oszukujmy się; cena wyjazdu nigdy nie będzie już niższa niż w ofercie first minute – to najbardziej optymalna opcja dla rodziców. Zawsze bowiem warto zaoszczędzić kilkaset (albo i więcej) złotych na przyjemności na miejscu. Dodatkowe granty w postaci gwarancji najniższej ceny, niezmienności ceny czy bezkosztowych zmian, to przydatne bonusy, gdybyśmy musieli przełożyć wylot lub całkiem z niego zrezygnować.

Idealny hotel

Korzystając z oferty first minute zawsze mamy dużo szerszy wybór hoteli niż w późniejszym czasie. Lubię przeglądać kolorowe katalogi, oglądać cudowne zdjęcia i gdybać nad wyborem idealnego miejsca (najchętniej odwiedziłabym je wszystkie). Sprawdzam, analizuję, czytam opinie i oglądam zdjęcia na forach, a potem czym prędzej robię rezerwację, żeby się nie rozczarować. Czekając zbyt długo możemy usłyszeć od agenta, że nie ma już miejsc.

dzieci wakacje kobbieciarniaLast? Nie dla dzieci

Nie wyobrażam sobie rezerwować oferty last minute z dwójką dzieci i w wielkim stresie załatwiać formalności; sprawdzać co nas może czekać i co możemy zobaczyć, w pośpiechu pakować walizki. Samo przygotowanie do wyjazdu wpędziłoby mnie w nerwicę, a jednak spokój przyda się, gdy u boku w całkiem obcym miejscu, mamy u boku dwóch rozbrykanych dzikusów.

Organizacja

Opcja first minute pozwala nam ze spokojem przygotować wszystkie formalności; zorganizować ewentualne braki w dokumentach, zaplanować urlop, zaangażować znajomych do podlewania kwiatów i doglądania mieszkania.

Dzięki wczesnemu planowaniu Ślubny może dostosować urlop do wczasów, a nie odwrotnie. Z pewnością byłoby to bardzo problematyczne: znaleźć odpowiednią ofertę (a dla rodziny nie jest to takie hop siup) w odpowiednim terminie i sensownych pieniądzach.

Czas, czas, czas

Rezerwując wakacje z wyprzedzeniem możemy nie tylko wybierać z niezliczonej ilości destynacji i cudownych hoteli. Mamy także możliwość, aby się przygotować do wyjazdu; zorientować jakie atrakcje czekają na nas na miejscu, co możemy robić z dziećmi i gdzie się z nimi wybrać; sprawdzić, jakie mogą spotkać nas na miejscu niespodzianki i co może nas zaskoczyć. Ten medal ma jednak dwie strony, jeśli mamy zbyt dużo czasu do wyjazdu, nie możemy się doczekać. Robiąc rezerwację z półrocznym (lub czasem nawet większym) wyprzedzeniem odliczam dni, kiedy nadejdzie TEN moment, w którym wsiądę w samolot i zacznie się błogi relaks.

Sprawdź najpierw biuro

Swojska Albania, niebanalna Kuba, a może wesołe Włochy to tylko kilka z opcji jakie można wykupić w jednym ze sprawdzonych biur podróży. Na samym początku warto rozejrzeć się za pośrednikiem z wieloletnim doświadczeniem – dzięki temu, będziemy mieć gwarancję, że polecimy na wymarzone wakacje i pomyślnie wrócimy do domu, a to przecież jest najważniejsze. A zatem, Bon Voyage Kochani!

Pozdrawiam,
Paulina Grochowska
Autorka bloga: Oli Loli New Life

- A word from our sposor -

Wczasy z dziećmi? Tylko w opcji first minute!