ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

KoBBieciarnia webinar edukacja żywieniowa kobbieciarniaJak ważne jest dla Ciebie zdrowie Twojego dziecka? Wiesz zapewne jak ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój i wzrost wywiera zdrowe odżywianie, mimo to, niezależnie od Twoich wysiłków Twoje dziecko nie chce jeść – ma kilka ulubionych, niekoniecznie polecanych dla zdrowia produktów i ciężko zachęcić je do jedzenia. Czy to tylko chwilowa niechęć, a może mamy już do czynienia z „małym niejadkiem”? Czy Ty też mówisz tak o swoim dziecku?

Mały niejadek

„Niejadki”– ciężko określić, o których dzieciach można tak powiedzieć. Zazwyczaj dzieci takie są mniej zainteresowane jedzeniem, ciężko namówić je do proponowanych potraw, jedzą również mniej niż rówieśnicy. Oprócz codziennych zmagań rodziców, sytuacja taka może mieć również dalsze konsekwencje. Jeżeli problemy z żywieniem się przedłużają, dzieci te, dostarczają sobie z dietą mniej składników odżywczych, a mniej składników odżywczych – to większe ryzyko niedoborów i chorób w dorosłym życiu.

Czego nie je Twoje dziecko?

Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że najczęstsze braki dotyczą spożywania warzyw i owoców w codziennej diecie. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Może to Twoje preferencje smakowe i wybory żywieniowe wpływają na postawę dziecka? A może Twoje dziecko ma już swoje indywidualne smaki?

Chory dorosły

Warto wiedzieć, że uboga dieta (z ograniczoną liczbą spożywanych przez dziecko produktów) może skutkować niedoborami składników pokarmowych i tym samym nie pozwala młodemu organizmowi prawidłowo się rozwijać i budować zdrowych tkanek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko odżywia się prawidłowo?

KoBBieciarnia webinar edukacja żywieniowa kobbieciarnia

Zapisz się na nasz bezpłatny webinar w piątek 1 lipca 2016!

Poznasz 5 skutecznych sposobów, aby Twoje dziecko jadło wszystko, było zdrowe i prawidłowo się rozwijało.

Sylwia Górzna
Magdalena Kopała
autorki bloga: Edukacja Żywieniowa.PL

 

*Źródło grafiki: Pinterest

- A word from our sposor -

WEBINAR: „Mały niejadek – chory dorosły” 1.07! Zasiądź w fotelu i odpal EdukacjęŻywieniową.PL