ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 marca to prawdziwe Święto Kobiecości, a cóż może pozostawać bardziej kobiece, od „babskiej solidarności”? Właśnie z tej okazji, postawiliśmy zaprosić Was wszystkie, na wyjątkowe wydarzenie. Wyjątkowe dokładnie tak samo, jak jego bohaterka!

Renata „Zaniczka” Orłowska od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), jest to choroba nieuleczalna i postępująca. Stopniowe zanikanie mięśni prowadzi zazwyczaj do śmierci przez uduszenie. Mimo tak obciążających okoliczności p. Renata pracuje i funkcjonuje w społeczeństwie dzięki wózkowi elektrycznemu i pomocy ludzi którzy ją otaczają. Sama niepełnosprawna pracuje na rzecz chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Specyfika choroby (zanik mięśni w całym ciele i w tym w kończynach górnych) nie pozwala na korzystanie z wózka napędzanego siła mięśni rąk.  Wózek,  którym się porusza jest specjalistyczny i niestety ma już prawie 18 lat. Jest wyeksploatowany i często ulega awariom. Został zakupiony ze środków PFRON, z darowizn i zbiórek, które sama zainteresowana organizowała.

Obecnie w kraju nie ma organizacji, która wspomogłaby w zakupie takiego wózka. Nie można skorzystać z pomocy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia ani żadnych programów pomocowych.   Żadna z działających w Polsce fundacji nie jest zainteresowana pomocą osobom dorosłym.

Jedyną drogą pozyskania funduszy na zakup wózka jest zbiórka pieniędzy.  Przyjaciółka Pani Renaty –  Agnieszka Damentko i  Siedleckie Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oraz  Miejski Ośrodkiem Kultury w Siedlcach wraz z Blogerami z grupy Blogi KOT, wspierają akcję  pozyskania funduszy na zakup wózka organizując koncert charytatywny.

Dziś także KoBBieciarnia – jako oficjalny patron medialny wydarzenia, zaprasza Was na niezwykły koncert charytatywnego dla Renaty „Zaniczki” Orłowskiej pracownika Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach z filią w Kukawkach, którego celem jest pozyskanie funduszy na zakup wózka elektrycznego!

Dla Renaty zagrają Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wojnowa i Czuchowa-Pieniek, Voci Cantati, Zespół Hades i Przyjaciele. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Cisza jak ta” wiodący zespół  będący od 12 lat na polskiej scenie piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej. Zespół tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku.

 Koncert odbędzie się  10 marca 2017 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach. Bilety-cegiełki będą do nabycia godzinę przed koncertem, a osoby zainteresowane rezerwacją prosimy o kontakt: 536 852 192. Ilość miejsc ograniczona.

 

- A word from our sposor -

Włączamy KoBBiecą solidarność i koncertujemy dla Zaniczki!