ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zimowe wyprzedaże kobbieciarnia

Czarny Piątek, będący inauguracją sezonu wyprzedażowego, już za nami. Pozostaje nam cierpliwie wyczekiwać na obniżki cen, które zaspokoją nasze łowieckie zapędy. Wiadomym jest, że z początku sezonu sklepy jedynie symbolicznie obniżają ceny poszczególnych produktów, aby w finale, niemalże się ich pozbywać za kwoty drastycznie zredukowane do minimum. Niestety, wojna nerwów i pomniejszający się asortyment spowoduje, że już na starcie, najlepsze kąski zostaną wyprzedane. Szczęśliwcami w tej wojnie okażą się osoby o niepopularnych rozmiarach, których egzemplarze w zasadzie ostają się do finałowych obniżek.

Jak się przygotować do tej batalii?

1.  Przygotowania zacznij już w domu. Terminy wyprzedaży ogłaszane są ze znacznym wyprzedzeniem, dlatego masz czas na spokojne przejrzenie swojej garderoby. Nie ograniczaj się do powierzchownego przerzucenia  ubrań, z których najczęściej korzystasz. Być może gdzieś w zakamarkach masz poupychane rzeczy, które planujesz kupić. Pora je znaleźć. Gdy już z czystym sumieniem opróżnisz szafę, zanotuj, jakich elementów garderoby, dodatków i butów zdecydowanie potrzebujesz.

2. Jeżeli już sporządziłaś listę, zaplanuj trasę swoich łowów. Wbrew pozorom aspekt logistyczny jest niezmiernie istotny i pomocny, dzięki przemyśleniu: gdzie, kiedy, w jakiej kolejności chcesz odwiedzać poszczególne sklepy, może zaoszczędzić sporo  czasu. Chaotyczne miotanie się po centrum handlowym lub co gorsza, po całym mieście zaowocuje jedynie zadyszką i zniechęceniem.  Na plus: stracisz kilka kalorii.

3. Ubierz się wygodnie, ogranicz ilość ubrań do minimum. Jeżeli przewidujesz zdobyć pokaźne łupy wojenne, koniecznie zostaw wszelkie zbędne dodatki. Nic tak nie demotywuje do dalszych zakupowych podbojów, jak dźwiganie nadmiaru rzeczy. Zdejmowanie, zakładanie, poprawianie, podtrzymywanie, zawieszanie kurtki, szala, torebek w każdej szatni, nawet stoika wyprowadzi z równowagi. Warto zatem skorzystać z szatni znajdujących się w galeriach handlowych, alternatywnie w aucie.

zimowe wyprzedaże kobbieciarnia
Ubierz płaskie buty, a jeżeli w planie masz również zakup obuwia, dokonuj tego już po całym maratonie. Dlaczego? Stopy są wówczas zmęczone, nieco opuchnięte, zatem obuwie będzie dopasowane do stopy po całym dniu funkcjonowania.

4. Trzymaj portfel, klucze i telefon w jednym z góry ustalonym miejscu, oczywiście niekoniecznie wszystkie razem. Nie przekładaj skarbów z kieszeni kurtki do torebki, z torebki do torby na zakupy, z niej do spodni… W którymś momencie dostaniesz zawału, myśląc, że telefon wypadł ci gdzieś pomiędzy butikiem X, a drogerią Y, znajdującą się w drugiej części miasta.

5. Ilość vs jakość. Są rzeczy, co do których nie powinnyśmy skąpić grosza; klasyczne szpilki, płaszcze, trencze, bielizna, klasyczna koszula, jeansy czy torebka. Tu stawiajmy na jakość, bowiem te elementy, pomimo zmieniających się trendów zawsze będą wyglądały dobrze i stylowo. Niektórym z nas ciężko znaleźć idealny krój spodni czy kurtki, dlatego, jeżeli już uda nam się takowy dorwać – kupujmy, nawet jeżeli będą nieco droższe niż planowałyśmy. Natomiast, na dodatkach, które nadają wyraz całej stylizacji możemy nieco zaoszczędzić.

zimowe wyprzedaże kobbieciarnia

6. Podbijaj miejsca, w których lubisz kupować. Zawsze wchodzisz do sklepów, w których jak dotąd nic nie udało Ci się kupić? Omiń je. Fakt, czasem zdarzy się perełka, jedna na milion, ale jestem pewna, że sporządzając listę zakupową, brałaś pod uwagę asortyment sklepów, w których najczęściej (i skutecznie) robisz zakupy.

7. Pamiętaj, wyprzedaże są również w sklepach internetowych. Jeżeli nawet nie udało Ci się upolować wymarzonego swetra, czy obserwowanej od dawna sukienki – wystarczy rzut okiem na stronę sklepu.

8. Wybierz dzień, w którym możesz sobie pozwolić na dłuższe zakupy, ale żeby utrudnić Ci zadanie, niech to nie będzie weekend. Dlaczego? Bo na ten pomysł wpadnie prawie każdy; weekendowy tłum przy kasach gwarantowany. Niestety, abstrahując od celu, w jakim przeciętnie każdy z nas udaje się do galerii handlowych, istnieje grupa ludzi, którzy w tychże miejscach niemalże żyją. W weekendy szczególnie. Jeżeli chcesz w spokoju przebrnąć przez swoją misję, koniecznie wybierz inny dzień. Inaczej stoczysz istną wojnę nerwów, począwszy od poszukiwania miejsca na parkingu, przepychania się pomiędzy wieszakami, czekania w kolejce do szatni…

9. Z koleżanką czy bez? Ta kwestia pozostaje do rozwiązania zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Osoba towarzysząca waszym wyprzedażowym wojażom, z jednej strony może wam posłużyć radą (ale, ale niekoniecznie dobrą), ale też spowolnić przemarsz, wchodząc do sklepów, których nie brałaś pod uwagę (są i pozytywy, te ostatnie mogą okazać się skarbnicą!). Nie każda z nas lubi robić wokół siebie tłum, i same jesteśmy w stanie ocenić przymierzaną zdobycz. Posiadanie kompana w tej podróży ma zatem tak dużo plusów, jak i minusów – wybór pozostawiam wam.

- A word from our sposor -

Jak w 9 KROKACH przygotować się do wojny. Tej, wyprzedażowej.