ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

kąpiel z piankąCzy jest ktoś na świecie, kto nie pragnie relaksującej kąpieli pod koniec stresującego dnia lub tygodnia? Niestety, niewielu z nas ma wystarczająco dużo czasu, aby oddawać się tej przyjemności regularnie. Ale kiedy już mamy chwilkę, chcemy, aby to doświadczenie było jeszcze bardziej błogie Co powiesz na miłą muzykę, kieliszek ulubionego wina czy kilka kropel pachnących soli do kąpieli? I o ile w te dwa pierwsze czynniki nie zamierzam się wtrącać, co do trzeciego pokażę Ci jak zrobić kojące lawendowe sole do kąpieli. Ich zrobienie zajmie Ci mniej niż 5 minut !

Ogólnie rzecz biorąc, zalety soli do kąpieli nie są ograniczone tylko do ich relaksujących efektów na nasze ciało. Są one doskonałym lekarstwem dla skóry suchej, nie wspominając, że mogą zmniejszyć ból związany z zapaleniem stawów. Gotowe sole do kąpieli mogą być bardzo drogie, ale nawet w połowie nie tak skuteczne, jak te przygotowane w domu. To dlatego chciałabym przedstawić Wam najprostszy sposób aby mieszać je samodzielnie. Wybrałam lawendę dla jego wspaniałego aromatu, który jest w stanie sprawić, że zapomnisz o wszystkich przykrych zdarzeniach, które miały miejsce wcześniej w ciągu dnia.  Podstawowe składniki  lawendowej soli do kąpieli.

lawenda do kąpieli

W celu przygotowania soli do kąpieli, potrzeba będzie kilka składników. Niektóre z nich masz już  w domu i używasz ich na co dzień do różnych celów. Pamiętaj, nie wszystkie składniki są tanie, ale one nadal kosztują mniej niż gotowe sole do kąpieli. Nie wspominając korzyści płynącej z wiedzy co produkt rzeczywiście zawiera, bo dobierasz składniki i mieszasz je samodzielnie.

Oto  lista składników:

Potrzebne będą:
• Filiżanka różowej soli himalajskiej ( możesz użyć oczywiście taką sól jaką masz w kuchni );
• 10-15 kropli olejku lawendowego (opcjonalnie. Lawenda którą mam pachnie tak intensywnie że nie muszę już nic dodawać. Pamiętaj im więcej olejku eterycznego dodasz, tym silniejszy będzie aromat) ;
• Trzy łyżki oliwy z oliwek * (można zastąpić go olejem z pestek winogron lub jakiegokolwiek innego czystego oleju)
• Jedna czwarta filiżanka suszonych pąków lawendy (idealnie jeśli będą z ekologicznego gospodarstwa ).

* Zawsze należy zachować ostrożność podczas dodawania olejków do kąpieli, gdyż może to powodować śliskość powierzchni.

własna sól do kąpieli

Bądź kreatywna ze swoimi ziołami. Jeśli zamiast lawendy wolisz płatki róż – nic nie stoi na przeszkodzie. Działaj!

Sól jest bogatym źródłem witamin takich jak : A, B1, B2, B3, B6, K, PP oraz potas który jest ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu. Ta sól niezwykle oczyszcza organizm z toksyn, ujędrnia oraz wygładza skórę. Intensywny lawendowy aromat wspomaga siły witalne, dodaje energii i poprawia samopoczucie. Kąpiel niweluje napięcie, wycisza i usuwa zmęczenie po całym dniu.

Wykonanie własnej soli jest bajecznie proste. Wszystkie składniki mieszamy w szklanym pojemniku, słoiczku, miseczce; te wyprodukowane z tworzyw sztucznych nie nadają się ze względu na to, że niektóre oleje źle reagują na nienaturalne materiały, wchodząc z nimi w reakcje.

Gotowe! Twoja lawendowa sól do kąpieli jest gotowa. Produkt należy przechowywać w szklanym pojemniku i upewnij się, aby umieścić go w suche i idealnie czystym pomieszczeniu.

Udanego relaksu !

Monika Kołtonik

autorka bloga: Łodyżka

- A word from our sposor -

Wymarzony relaks w domowym zaciszu: lawendowa kąpiel