ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Któż mógł przypuszczać, że po latach walk o niezależność, kobiety znów, tak chętnie dadzą się zniewolić! Popularne w epoce wiktoriańskiej gorsety triumfalnie wracają na salony i pod strzechy, a kobiety zaczynają korzystać z nich już nie tylko przy okazji wielkich wyjść, ale i w codziennych stylizacjach.

„Talia osy” to cel i marzenie wielu Pań, które dążą do jej osiągnięcia na różne, często dość ryzykowne sposoby. Jednym z nich, pozostaje dla przykładu, noszenie specjalnych gorsetów, które po jakimś czasie same profilują ciało na kształt klepsydry. Proces kształtowania talii gorsetem, wymaga jednak czasu oraz konsekwencji. A jeśli brakuje nam cierpliwości?

Jak w wielu przypadkach, odpowiedzią pozostaje chirurgia plastyczna. Popularnym za granicą zabiegiem jest chirurgiczne usuwanie żeber. Aby uzyskać u pacjentki talię niczym u tancerki burleski, chirurg operacyjnie usuwa, nie mające połączenia z mostkiem tzw. żebra wolne (kończące się pomiędzy mięśniami brzucha pary dolnych żeber 11-12). Czasami zabieg przekracza granice i dla bardziej spektakularnego efektu wycinana jest także 10 para żeber.

Czy zabieg usuwania żeber jest bezpieczny?

Zdecydowanie nie! Żebra pełnią bardzo ważną funkcję ochronną dla organów wewnętrznych. Przeznaczone do usunięcia żebra umieszczone są wokół organów takich jak: część żołądka, pęcherzyk żółciowy i nerki. Wycinanie tych żeber powinno być podyktowane jedynie przyczynami medycznymi, jak: poważne choroby (nowotwór kości) lub np. nie gojące się złamanie.

Operacja i co dalej?

Żmudna rekonwalescencja… Jeżeli komukolwiek wydaje się, że po usunięciu żeber natychmiast wróci do formy, pozostaje w dużym błędzie. Rekonwalescencja, to w przypadku operacji żeber bardzo długi proces. Może trwać nawet do pół roku. Wiąże się z bólem przy oddychaniu, leżeniu czy podczas codziennych czynności. Na plecach, w miejscu nacięć pozostaną blizny, które usuniemy wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej.

Czy warto? Moim zdaniem, nie. Decydując się na tego rodzaju operację na szali stawiamy nasze zdrowie, które powinno być dla nas najważniejsze.

Czy istnieje coś w zamian? Czasami wystarczy liposukcja pozwalająca ładnie wymodelować talię i pozbawić ją nadprogramowego tłuszczyku. W trudniejszych przypadkach, dobrym rozwiązaniem pozostaje też plastyka brzucha (abdominoplastyka).

Autorka: Małgorzata Maksjan

źródło: Blog Chirurgicznie Precyzyjny

blog-chirurgicznie-precyzyjny-logo

- A word from our sposor -

Zabieg wycinania żeber – urodowy kaprys czy drastyczna fanaberia?