• Tak, choć ciężko jest polecić coś nie widząc konkretnego przypadku… Zabiegi na dłonie, jak każde inne zabiegi medycyny estetycznej, są dość indywidualną sprawą. Ale nie dajmy się też naciągać… Przy bardzo suchej skórze dłoni zaczęłabym od peelingu laserem (jest delikatniejszy od tych tradycyjnych) oraz pobudzeniu kolagenu przy pomocy lasera Fotona Spectro Sp Touch. (podaję nazwę lasera bo to ma znaczenie – tylko ten jest w stanie działać tak wielopoziomowo na skórę). Doskonałym rozwiązaniem będzie mezoterapia skóry koktajlami odżywczymi lub tzw. skinboosterami. Niestety tego typu zabiegi wymagają przynajmniej dwóch powtórzeń. Nie zapomnij o kremie z filtrem – słonce jest wrogiem naszych dłoni 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dłonie również potrafią zdradzić nasz wiek, czasami bardziej niż szyja lub dekolt. Dzieje się tak, ponieważ są one najbardziej narażone na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Niestety, o dłonie raczej nie dbamy lub przykładamy znacznie mniejszą wagę do ich pielęgnacji niż w przypadku np. twarzy. To poważny błąd.

Już po trzydziestym roku życia możemy zaobserwować pierwsze objawy starzenia się skóry dłoni:
– zwiększona szorstkość;
– widoczne żyły;
– zmarszczki i bruzdy;
– przebarwienia;
– wiotkość skóry.

Najlepszym sposobem na opóźnienie starzenia się tej okolicy jest unikanie czynników drażniących. Zalecane są:
– kontakt z detergentami wyłącznie w rękawiczkach;
– używanie kremów z wysokim filtrem UV;
– po kontakcie z wodą wklepanie kremu nawilżającego;
– noszenie ciepłych rękawiczek zimą;
– używanie specjalnych rękawiczek latem podczas jazdy na rowerze.

Bywa, że zbyt późno przypominamy sobie o właściwej pielęgnacji – nic straconego; możemy wówczas skorzystać z fachowej pomocy lekarza medycyny estetycznej.

moczenie dłoni manicure kobbieciarniaJakie zabiegi odmładzające możemy wykonać u specjalisty?

Mezoterapia igłowa – zabieg ujędrniający i poprawiający koloryt. Pozwala przywrócić skórze dłoni napięcia i elastyczność. Polega na podskórnej iniekcji preparatów witaminowych oraz kwasu hialuronowego. Dla osiągnięcia najlepszych efektów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w miesięcznych odstępach.

Osocze bogatopłytkowe – poprawia napięcie skóry, wyrównuje koloryt. Zawiera komórki i czynniki wzrostu, pobudzające płytki krwi, a w efekcie: skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność: staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Zabieg przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na pobraniu krwi pacjenta i odwirowaniu jej w specjalnej wirówce, tak aby oddzielić osocze. Drugi etap polega na wstrzyknięciu osocza techniką mezoterapii igłowej.

Skleroterapia – zmniejsza widoczność naczyń, pozwala zredukować siniznę i obrzęk dłoni. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w wystające żyły leku obkurczającego jej ścianki, dzięki czemu objawy starzenia ustępują. Po zabiegu przez jakiś czas wymagane jest noszenie bandaża elastycznego. Efekty widoczne są po 2–4 tygodniach.

Laser eCO2 – pomaga zmniejszyć widoczność, a często całkowicie zlikwidować przebarwienia na dłoniach. Silnie stymuluje skórę do odnowy, poprawiając jej napięcie. Spłyca zmarszczki.

Pierwsze efekty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego agresywności.

Autorka: Małgorzata Maksjan

Autorka bloga: Blog Chirurgicznie Precyzyjny

- A word from our sposor -

Zabiegi medycyny estetycznej na dłonie? Dziś wszystko jest możliwe!