ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dotlenianie skóry na wiosnę kobbieciarniaJak wszyscy doskonale wiedzą, tlen to pierwiastek niezbędny do życia całego ludzkiego organizmu, również skóry. Dzięki niemu dochodzi między innymi do syntezy kolagenu. Działa również antybakteryjnie i antyseptycznie. Jednak z upływem czasu, ilość przyswajanego przez komórki skóry tlenu, znacznie spada. Istotne ubytki w prawidłowym dotlenieniu naszej skóry wywołuje także niezdrowy styl życia – stres, niezdrowa dieta, klimatyzowane pomieszczenia w miejscu pracy. Dlatego tak ważne jest, aby dodatkowo wprowadzić kosmetyki dotleniające oraz tlenowe do swojej kosmetyczki, a i korzystać z nich w salonach kosmetycznych. Zabiegi te, polecane są w szczególności dla osób prowadzących bardzo intensywny tryb życia. Idealnie sprawdzają się także w przypadku skór szarych i zmęczonych, który straciły zdrowy rześki wygląd.

Zabiegi dotleniające usprawniają oddychanie komórkowe, przez co spowalniają procesy starzenia się skóry. Samo natlenienie sprawia natomiast, że skóra ulega wygładzeniu, a istniejące zmarszczki stają się wyraźnie spłycone, zaś tworzenie się nowych jest istotnie zahamowane. Serum wykorzystywane do zabiegu, stanowi połączeniem składników o działaniu dotleniającym, nawilżającym i antyoksydacyjnym. Dzięki temu stymuluje oddychanie komórkowe, poprawia natlenienie skóry, intensywnie i długotrwale nawilża, redukuje suchość i podrażnienia. Zawiera także witaminę E działającą przeciwrodnikowo.

dotlenianie skóry na wiosnę kobbieciarniaNajintesywniej działającym produktem jest zazwyczaj silnie dotleniająca maska. Ma ona bardzo intensywne działanie stymulujące oddychanie komórkowe skóry. Dzięki zawartości odpowiednich składników – zwiększa ilość tlenu dostarczaną do komórek skóry oraz stymuluje aktywność kolagenu i elastyny. Dzięki temu poprawia cyrkulację krwi, podnosi poziom dotlenienia skóry, działa antybakteryjnie i pobudza produkcję kolagenu.

Inną z metod odmładzających i wygładzających skórę, jest również oxybrazja czyli peeling wodno-tlenowy, inaczej nazywany również dermabrazją wodno-tlenową. Oxybrazja to rodzaj peelingu, w którym czynnikiem złuszczającym jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i powietrza, emitowany pod ciśnieniem. Dzięki temu, że głowica urządzenia nie ma bezpośredniego kontaktu z naskórkiem, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu u osób o każdym rodzaju skóry. Już pierwszy zabieg daje widoczny efekt wygładzenia, rozświetlenia, ujednolicenia kolorytu i odnowy skóry.

Połączenie domowej kuracji dotleniającej, z odpowiednio dobranymi zabiegami w profesjonalnych salonach kosmetycznych i spa, daje widoczne efekty poprawy stanu skóry. Zabiegi intensywnie pobudzają, co z kolei poprawia jędrność i sprężystość zwiotczałej skóry oraz rozjaśnia naskórek. Dodatkowo, tlen zawarty w kosmetykach działa antybakteryjnie, co pozytywnie wpływa na kondycję skór tłustych i mieszanych. Wielokierunkowe działanie O2 sprawia, że jest idealnym i jednocześnie niezbędnym składnikiem aktywnym, dla każdego rodzaju skóry. Warto więc pamiętać o nim w codziennej i okazjonalnej pielęgnacji cery.

Pozdrawiam,

Edyta Folek

właściciel w: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -