ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Święta to czas, w którym wskazówki zegarów zwalniają tempa, a my z większym niż dotąd pietyzmem i zaangażowaniem doglądamy najgłębszych zakamarków naszych domów, aby oczyścić je z „kurzu” poprzednich 12 miesięcy i przystroić na wyjątkowe chwile w otoczeniu naszych bliskich. To moment, w którym wizyty naszych bliskich są naturalne i oczekiwane, a odpowiedni, świąteczny wystrój naszego domu staje się formą dobrze pojmowanej „gościny”, jednocześnie będąc przy tym naszą bezlitosną wizytówką.

Poniżej mamy dla Was kilka świątecznych propozycji DIY, które pomogą Wam zrobić wrażenie na gościach! 3, 2, 1… START!

I. Ekskluzywne, bogato zdobione bombki świąteczne:

pomysły na święta dyi kobbieciarniaBombki są bardzo łatwe do wykonania. Wszystko czego potrzebujesz to kulki styropianu, gorący klej i tona ozdobnych złotych guzików, które zakupić można w każdej pasmanterii lub odnaleźć na dnie szuflady z nićmi, włóczkami i guzikami. Guziki przyklejamy do bombek i czekamy aż wystygną, a potem przystrajamy nimi choinkę!

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

II. Perłowe, królewskie świecidełka:

Potrzebujemy styropianowej kulki i kilku prostych, pasmanteryjnych ozdób. Przydadzą się sztuczne perełki, biała wstążka i coś na kształt starodawnej, babcinej kamei lub broszki o podobnym kształcie. Gorącym klejem nanosimy dodatki na styropian, a następnie przymocowujemy tasiemkę z zapięciem i boom, eleganckie, klasyczne, perłowe bombki gotowe!

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

III. Eleganckie uchwyty do serwet:

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Prosty, rodzinny obiad może z łatwością przekształcić się w elegancki, doniosły posiłek. Wystarczy kilka srebrnych podkładek, i samodzielnie wykonanych metalowych pierścieni do serwet. Pierścienie wykonać możesz z drucika ozdobionego srebrnymi listkami lub sztucznymi perełkami przyklejonymi do niego Kropelką lub gorącym klejem.

IV. Efektowne wejście:

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Jeśli jesteś gospodarzem tych świąt, zadbaj o efektowne wejście dla swoich gości. Ozdób swoją klatkę schodową girlandami z choin, bombek, światełek i świecidełek.

V. Efektowne upominki:

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Świąteczne drzewko jest niewątpliwie dominującym elementem Świąt Bożego Narodzenia, jeśli tak, to dlaczego by nie uczynić z niego centralnego elementu wystroju Twojego domu? Jak uchwycić jego niepowtarzalny urok? Wystarczy rozłożyć prezenty wokół dolnej linii drzewka. Ważne, aby prezentowały się monochromatyczne, minimalne i spójne. Odcienie różu i bieli zdecydowanie pozwolą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

VI. Pada śnieg, pada śnieg…

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Białe pianki lub kawałki styropianu nawleczone na białą mulinę lub nitki i rozwieszone na karniszu lub na suficie w okolicach kominka, czy na tle białego fragmentu ściany, sprawią niesamowite wrażenia trójwymiarowej dekoracji imitującej śnieg.

VII. Świąteczne skarpety:

pomysły na święta dyi kobbieciarniaCzerwone, świąteczne skarpety Świętego Mikołaja w Stanach Zjednoczonych, stanowią jeden z nieodłącznych elementów wystroju amerykańskich, świątecznych salonów. Jak wiele zwyczajów i ten powoli jednak przenika do europejskiej kultury, a coraz więcej polskich kominków zdobi rząd skarpet oczekujących na drobne upominki dla domowników.

VIII. Zaczarowany ołówek!

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

A jeśli nie masz kominka? Wyczaruj go sobie na kawałku materiału przyczepionego do ściany i pomalowanego na czarno lub kredowej tablicy zawieszonej nisko nad ziemią.

IX. Wyjątkowe świeczniki:

pomysły na święta dyi kobbieciarniaDo jednakowych słoików, nasyp soli kąpielowej lub ozdobnego piasku, a do środka powkładaj duże, grube świece. Świeczki poustawiaj przed domem, przed wizytą gości lub rozstaw ozdobnie na tarasie.

X. Gra świateł:

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Światełka choinkowe to jeden z najbardziej magicznych i klimatycznych elementów bożonarodzeniowej dekoracji. Użyj ich więc nie tylko na choince. Co powiesz na ozdobienie nimi sufitu, albo lustra? Efekt wow gwarantowany!

pomysły na święta dyi kobbieciarnia

Pozdrawiam,

Magdalena Nikiel

- A word from our sposor -

Zachwyć swoich bliskich 10 pomysłami LAST MINUTE na świąteczne dekoracje domu!