ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lubimy kawę w różnych jej odmianach. To najczęściej przygotowany napój w domach, w pracy, w czasie spotkań biznesowych i towarzyskich. Przy małej czarnej zdecydowanie lepiej się rozmawia, a zawarta w napoju kofeina świetnie pobudza i dodaje sił witalnych. Taki zastrzyk energii jest potrzebny szczególnie rano i dlatego większość Polaków rozpoczyna dzień w domu i w pracy od kawy w różnych jej postaciach. Nowoczesne ekspresy do kawy pozwalają wydobyć z ziaren to, co najlepsze, a możliwość przygotowania różnego rodzaju napoju sprawia, że poczujemy się jak prawdziwe baristki. Dodatkowo – efekt będzie pyszny.

Kawa z efektem specjalnym

W sklepach znaleźć można duży wybór ekspresów do kawy, a różne metody jej przygotowywania pozwalają wydobyć z ziaren to, co najcenniejsze. Co istotne, te techniki będą sprawiały, że napój będzie zarówno inaczej smakował, jak i inaczej działał. Poszukiwanie idealnego ekspresu do kawy może więc być skomplikowane, ale wystarczy odwiedzić kilka miejsc, w których podają różne napoje, a wytrawny amator na pewno znajdzie idealny produkt dla siebie. Sama kawa zwiększa wydzielanie neurotransmiterów – czyli serotoniny i dopaminy. To one pobudzają pracę kory mózgowej, poprawiają pamięć i koncentrację, a także wpływają na nastrój. Dlatego już sam zapach ziaren wywołuje przyjemne skojarzenia.

Aromatyczna rutyna

Wiele z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki lub kubka kawy. Czasem oczywiście tych porcji jest zdecydowanie więcej. Ta pewnego rodzaju poranna i popołudniowa rutyna staje się nieodzownym elementem dnia, a wtedy gdy motywacji do pracy jest nieco mniej lub noc była ciężka, to nawet ci, którzy regularnie nie piją kawy, po nią sięgają. Z drugiej strony to właśnie rozmowy przy małej czarnej są najbardziej twórcze, ponieważ wszelkiego rodzaju spotkania, czy to w czasie przerwy czy też biznesowe negocjacje, muszą mieć w sobie pewną dawkę przyjemności. A ona związana jest właśnie z ekspresem do kawy i gorącym aromatycznym napojem.

Pracuj wydajnie

Sam pomysł tego, by w miejscu pracy, w pokoju socjalnym pojawił się ekspres do kawy przybył do nas z zachodu i coraz więcej firm czy instytucji z niego korzysta. Doceniają przede wszystkim pozytywny wydźwięk tej inwestycji, która zbliża ludzi i nawet w czasie przerwy pozwala im kreatywnie myśleć i szukać nowych pomysłów. Bardzo często to właśnie przy małej czarnej spotykają się pracownicy, którzy na co dzień się nie widzą i jest to doskonała okazja, by w nieco mniej formalnej sytuacji nawiązać relacje. Takie efektywne przerwy w pracy relaksują i motywują, są inspiracją do tego, by szukać innowacyjnych metod rozwiązania problemów. Czasem może się okazać, że wsparcie koleżanki z innego piętra biurowca jest bardzo potrzebne. A takie rzeczy najlepiej załatwia się przy małej czarnej.

- A word from our sposor -