ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

brwi kobbieciarnia

Brwi – choć wiele osób nie docenia ich znaczenia, pozostają tak samo ważne dla naszego wizerunku, jak powłóczyste rzęsy czy pełne, kuszące usta. Źle dobrany kolor, nadmierna szerokość lub groteskowe kształty brwi, potrafią zepsuć każde starania o idealny wygląd naszej twarzy.

Poznając nową osobę, z początku przypatrujemy się przede wszystkim jej twarzy. Podświadomie odbieramy sygnały na temat atrakcyjności naszej rozmówczyni, patrząc na jej niewydepilowane brwi, szarą, matową cerę czy spierzchnięte usta. Cechy te, odbierane są przez nas jako negatywne, gdyż wynikają z niezdrowego stylu życia lub nałogów. W dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku otaczają nas wyretuszowane modelki, od kobiet wymaga się ciągłej pracy nad sobą i dążeniem do niedoścignionego ideału piękna. We wszystkim musimy jednak zachować umiar. Warto pamiętać, że często małe zmiany – jak odpowiednio wypielęgnowane brwi, potrafią całkowicie odmienić wygląd każdej kobiety.

Czym właściwie jest stylizacja brwi i jak ona wygląda?

We wszystkich salonach kosmetycznych podstawową usługą jest henna i regulacja brwi. Zabiegi te polegają na nadaniu im naturalnego kształtu oraz w razie potrzeby – podkreśleniu koloru henną. Stylizacja brwi daje w większości wypadków możliwość stworzenia brwi bliskich ideałowi, w sposób bardzo naturalny. Dobra kosmetyczka bowiem potrafi wziąć pod uwagę nie tylko oczekiwania klientki, ale przede wszystkim budowę twarzy, kolorystykę oraz naturalną linię i kierunek wzrostu włosków porastających łuki brwiowe.

Odpowiednio dobranym kształtem brwi, szerokością i nadanym kolorem można twarz odmłodzić, wyszczuplić lub złagodzić jej rysy. Niewielkim nakładem pracy możliwe jest uzyskanie wielu korzystnych efektów wizualnych, przez co kwestia nadania brwiom idealnego i optymalnego kształtu nabiera zasadniczego znaczenia dla wyglądu każdej z nas.
regulacja brwi
Niestety nasze naturalne brwi są zazwyczaj asymetryczne, położone na różnych wysokościach, a do tego różnej długości. Włoski w łuku rosną w różnych kierunkach, stąd też konieczna staje się profesjonalna stylizacja brwi wykonywana przy pomocy bezpiecznych nożyczek, pęsety i henny. Henna brwi, pomaga kobiecie przyzwyczaić się do odpowiedniego kształtu, po to by w czasie między kolejnymi wizytami, kiedy staje się ona jaśniejsza, delikatnie podkreślać je cieniami i kredką do brwi. W zależności od stanu skóry, ilości włosów i ich chłonności pigmentu, henna utrzymuje się od 7 dni do miesiąca. Pierwsze dni, kiedy delikatnie pofarbowana jest również skóra przynoszą największy efekt korekty brwi. Po zmyciu henny ze skóry, preparat utrzymuje się już tylko na włoskach, a zatem dając dużo bardziej delikatny i naturalny efekt.

Każdego dnia trafia do mnie mnóstwo kobiet ze źle wydepilowanymi brwiami. W przypadku dużych ubytków, najszybszą pomocą jest korekta wykonana henną. Ważne, aby do następnej wizyty klientka zapuściła brwi, z których w miarę możliwości będzie można pozyskać naturalny, pasujący kształt. Pamiętajmy jednak, że nasze brwi są naszą wizytówką, a większość regularnie wyrywanych włosków już nigdy nie odrasta. W tych przypadkach, jedynym ratunkiem pozostaje makijaż permanentny, którym można „dorysować” pojedyncze włoski oraz zagęścić brwi. Jego trwałość jest znacznie dłuższa, a makijaż utrzymuje się nawet kilka lat, po czym wymaga odświeżenia i korekty.

piękne brwi
Drogie Kobietki, choć zdarzają się szczęściary, których naturalne brwi praktycznie nie potrzebują żadnej ingerencji, większość z nas może jedynie pomarzyć o podobnej recepcie na sukces. Czasami warto więc znaleźć dla siebie chwilę i zdecydować się na profesjonalny zabieg henny i regulacji brwi, wykonany sprawnie i profesjonalnie. Pamiętajmy, nie zawsze eksperymenty urodowe kończą się dobrze.

 

 Pozdrawiam, Edyta Folek

Właścicielka: Studio Urody Fantazja

Zobacz też: TUTORIAL MARTY – JAK PRAWIDŁOWO NAŁOŻYĆ HENNĘ W DOMOWYM ZACISZU?

- A word from our sposor -

Zadbane brwi najlepszą wizytówką damy