ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ćwiczenia wzrokuMoja córka Zosia cierpiała z powodu nadwzroczności i niedowidzenia jednego z oczu. Musiałam zasłaniać jej mocniejsze oko, aby pobudzić słabsze do widzenia. Zaklejanie oka coraz mocniej irytowało Zosię i powodowało u niej zniechęcenie. Dlatego zaczęłam rysować dla niej ćwiczenia, które mogła rozwiązywać, jednocześnie mobilizując oczy do patrzenia.

Narysowane zadania, spełniały jednocześnie rolę zabaw wczesnoszkolnych, aby tym samym córka nie zniechęciła się do ćwiczeń oka. Zadania rozwiązywane przy pomocy czerwono-zielonych okularów, zmuszały Zosię do jednoczesnego używania każdego z oczu. Część zadania widziało jedno oko, pozostałą część, widziało drugie. To właśnie sedno pracy nad wspomnianymi wadami – jednoczesna praca obojga oczu. Zosia musiała podjąć wysiłek, żeby wykonać zadania.

Dziś Zosia ma 6 lat – widzi obuocznie i trójwymiarowo. Mogliśmy wywołać i utrwalić nawyk patrzenia obuocznego dzięki tym ćwiczeniom – Zośka chętnie je rozwiązywała i przez zabawę nauczyła się korzystać z obojga oczu.

kobbieciarnia przedszkolak problemy ze wzrokiem

POMÓŻ POMAGAĆ!

Każdy z nas zna dzieci, które muszą zaklejać oczko, aby ćwiczyć wzrok. Taka rehabilitacja bywa dla najmłodszych bardzo długa i żmudna. Rodzice bardzo często zdani są wyłącznie na siebie; są rozdarci, widząc jak ich dziecko się męczy.

Postanowiłam zatem podzielić się z rodzicami o podobnych do moich, rozterkach – ćwiczeniami, które opracowałam dla mojej córki, żeby urozmaicić jej terapię widzenia i ćwiczenia ortoptyczne. Dzięki przygotowanym przeze mie zestawom, i Ty możesz mi pomóc!

Jak to zrobić? Dnia 10 listopada br., wystartował w Polsce projekt „Ćwiczę okoTM na PolakPotrafi.pl. To właśnie tutaj możesz zakupić ćwiczenia w przedsprzedaży wspierając ich regularne wydanie. Możesz także wybrać dla siebie inne nagrody. Jako pierwsze zostaną wydrukowane ćwiczenia dla dzieci w wieku 3-4 lata. Pod warunkiem zebrania odpowiedniej kwoty, w dalszej kolejności projekt skupi się na pracy nad książką przeznaczoną dla dzieci w wieku 5-6 lat.

KoBBieciarnia.pl pozostaje oficjalnym patronem projektu.

ćwiczenia wzrokuI Ty możesz zostać naszym patronem lub darczyńcą!

Zapraszam na zapoznanie się z prezentacja projektu „Ćwiczę okoTM.

Pozdrawiam,

Barbara Pakuła

Autorka bloga: Jak widzieć lepiej?

 

PS. Pisząc ten artykuł na koncie PolakPotrafi.pl było już 27% potrzebnej sumy! Dziękujemy!

- A word from our sposor -

Zaklejasz oko swojemu dziecku? Zastąp plastry ćwiczeniami, które poprawią jego wzrok!