ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

wernisaz-code-de-femme

Galeria Prime Art-tegoroczny laureat konkursu „Młodzi w Łodzi” wraz z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych i KoBBieciarnia, jako patron medialny wydarzenia, mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż fotografii „Paryski Świat” oraz spotkanie z autorką „Paryskiego Świtu” Magdaleną Leszner-Skrzecz, które odbędzie się 18 listopada 2016 o godzinie 18:00 w AOIA w Łodzi przy ulicy Zachodniej 54.

W trakcie tego, jedynego w swoim rodzaju wieczoru, będziemy mogli poznać tajemnice powstawania książki, autorstwa Magdaleny Leszner-Skrzecz „Paryski Świt”, która to publikacja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem czytelników. Będziemy mieli także okazję obejrzeć niezwykłe miejsca, miasta stanowiącego motyw przewodni opowieści, uwiecznione na fotografiach autorki. A jaki jest Paryż widziany jej oczami? Nostalgiczny, poetycki, twórczy, pełen historii i wspomnień. Fotografie utrzymane w sepii oddają klimat książki, dzięki czemu, francuska atmosfera towarzyszyć będzie listopadowemu wieczorowi do późnych godzin.

Magdalena Leszner skrzecz kobbieciarnia redaktorkiMagdalena Leszner-Skrzecz – SZTUKA
Autorka bloga: Code de femme
Z wykształcenia – historyk sztuki. Jej fascynacja sztuką zaowocowała ukończeniem studiów z historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podziw dla Haute Couture i klasyki mody rozwinął pasję, która przerodziła się w studia na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Miłość do literatury sprawiła, że również pisaniem zajmuję się na co  dzień. Jak sama przyznaje – ogląda świat przez artystyczne okulary, które założyła jako mała dziewczynka i chyba nigdy nie zdejmie. Autorka wyjątkowej publikacji: Paryski Świt, której premiera wzruszyła kobiecym rynkiem wydawniczym. Oryginał na miarę czasów –  woli książki, aniżeli ekran komputera. Internetowy piśmiennictwo to dla niej zupełnie nowy obszar działania i prawdziwa przygoda.

Artystyczna dusza, która od kilkunastu lat zajmuje się sztuką w różnych jej aspektach. Felietonistka, dziennikarka, malarka. Żyjąc pomiędzy Polską a Francją stworzyła markę Code de femme,  gdzie tworzy zarówno teksty literackie jak i prace plastyczne.

Patronat medialny: Wydawnictwo Novae Res, Świat Elit, Imperium Kobiet, Moda w Polsce, Agencja 8Bteam, Kobbieciarnia.pl, Damosfera, Feszyn.com, Planeta Kobiet, O północy w Paryżu, Essentia, Przepisy na Widelcu, Łódź jest kulturą, Kiwiportal, Młodzi w Łodzi

 

- A word from our sposor -