ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zdrowie kobiety kobbieciarniaDrogie Panie, dowiedzcie się więcej o swoim zdrowiu! Na co chorujemy, czy odpowiednio dbamy o zdrowie, jakie badania warto wykonać?

Sercowe rozterki

Kobiety żyją dłużej od mężczyzn, ale czy oznacza to, że są od nich zdrowsze? Niestety, bardzo często zaniedbujemy profilaktykę zdrowotną, co  przedkłada się na nasze zdrowie. Rocznie ponad 90 tysięcy Polek umiera z powodu chorób układu krążenia, co trzecia z nas ma nadciśnienie. Rak staje się przyczyną śmierci kobiet już nie po 55-tym, a po 30-stym roku życia. Zbyt późno zgłaszamy się do lekarza, mamy jedną z najgorszych statystyk, jeżeli chodzi o pięcioletnią przeżywalność po diagnozie.

Większość kobiet jest przekonana, że najczęściej chorujemy i umieramy na raka piersi i szyjki macicy, a choroby układu krążenia są domeną mężczyzn. Co więcej, najczęstszym nowotworem jest rak płuc, dopiero później rak piersi i szyjki macicy. Nie wiemy także, jakie badania profilaktyczne powinnyśmy wykonywać.

Lepiej dbać o zdrowie, niż chorować!

Mężczyźni częściej chorują na choroby, które wykazują się zwiększoną śmiertelnością, natomiast kobiety najczęściej cierpią na choroby, które obniżają sprawność i jakość życia. Częściej musimy mierzyć się z występowaniem przewlekłych problemów zdrowotnych oraz bólu i dyskomfortu fizycznego. Warto wspomnieć także o negatywnych objawach ze strony naszej psychiki: na przewlekłe zmęczenie, niepokój czy przygnębienie skarży się już ponad 1/3 dorosłych kobiet. Badania potwierdzają, że potrzeby zdrowotne kobiet są dla nich często na samym końcu priorytetów.

Zdrowie rodziny

My, kobiety, nie dbamy o swoje zdrowie, ale za to wyjątkowo ważne jest dla nas zdrowie naszych dzieci, partnera lub rodziców. Często udzielamy wsparcia rodzinie, ale same się zaniedbujemy. Mamy większą aniżeli mężczyźni wiedzę o zdrowiu, chociaż nadal niewystarczającą. Odczuwamy również mniejsze obawy, by odwiedzić lekarza, potwierdzić nasze przypuszczenia, a wreszcie – poznać diagnozę. Zdrowie kobiet ma wpływ także na zdrowie ich rodzin – gdy same mamy kłopoty ze zdrowiem, nasi bliscy tracą najważniejsze ogniwo profilaktyki zdrowia.

Jakość i długość naszego życia zależy od świadomości i dbałości o zdrowie. Zbyt często je lekceważymy! Już dziś zrób więc coś dla zdrowia, bo… Zdrowie kobiet, to zdrowie całej rodziny.

 

Pozdrawiamy,

Team EdukacjaŻywieniowa.PL

- A word from our sposor -

Zdrowie kobiet to zdrowie rodziny