Fanki grubych, lśniących i pełnych objętości włosów powinny sięgać po olejki. Olejowanie włosów jest niedrogie i skuteczne. Jeśli wyposażymy się w odpowiednie akcesoria, to również proste i szybkie. Co jest potrzebne do olejowania?
Wirujące na ekranach naszych telewizorów bollywoodzkie aktorki doskonale wiedzą, jakie korzyści przynosi regularne olejowanie włosów. Wiedzą, że naturalne olejki są rewelacyjnie dopasowane do potrzeb naszych włosów. Odżywiają, regenerują, wzmacniają, pobudzają wzrost, hamują wypadanie, ochraniają, ułatwiają stylizowanie, dbają o nawilżenie, dodają blasku i miękkości. Wszystko to, co najlepsze, można wydobyć ze składników roślinnych za sprawą olejowania. Potrzebne jest tylko kilka prostych akcesoriów.
Zestaw do olejowania włosów
Chcesz wiedzieć, co potrzebne jest do olejowania włosów? Tak naprawdę to niewiele. Nie trzeba się obawiać, że koszty rozpoczęcia przygody z olejowaniem będą zbyt wysokie i zniechęcające. Tutaj nie potrzeba zestawu startowego za grube pieniądze. Przydatne akcesoria do olejowania to:
• pędzelek fryzjerski, który ułatwi nakładanie oleju na włosy,
• czepek kąpielowy, którym możemy zabezpieczyć naolejowane włosy,
• bawełniany ręcznik, którym możemy owinąć głowę i zrobić ciepły kompres,
• suszarka do włosów, dzięki której podgrzejemy olejek dla lepszego działania,
• mała miseczka, w której możemy tworzyć własne mieszanki olejków,
• grzebień o szerokim rozstawie zębów, do rozczesywania pokrytych olejem włosów.
Rzecz jasna nie wszystkie te akcesoria do olejowania włosów są niezbędne. Wszystko zależy od tego, jaka jest nasza ulubiona metoda olejowania włosów albo jakich olejków używamy. Jeśli używamy gotowych olejów, zbędna będzie miseczka. Opcjonalny jest również pędzelek, ponieważ olejki do włosów można aplikować palcami. Nie ma też obowiązku zabezpieczania włosów czepkiem lub ręcznikiem. Jednak wszystkie te akcesoria do olejowania włosów mogą znacznie ułatwić zadanie.
Najważniejsze, co jest potrzebne do olejowania
Oczywiście olejek do włosów! Najlepiej taki dopasowany do ich budowy i potrzeb. Inne będą olejki do włosów niskoporowatych, a inne zregenerują zniszczone pasma. Przed decyzją o wyborze jednego z kilkuset naturalnych olejów lub jakiegoś gotowego kosmetyku, określmy porowatość swoich włosów i wymieńmy najważniejsze problemy, których chcemy się pozbyć. To ułatwi wybranie właściwej drogi w codziennej pielęgnacji.