ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zimowa-pielegnacjaNieubłaganie zbliżająca się zima zmusza nas do zintensyfikowanych poszukiwań produktów pielęgnacyjnych, których receptury i składniki pomogą nam podczas chłodów zachować właściwe nawilżenie skóry i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych. Okres chłodu, wiatru i minusowych temperatur, nie oddziałuje pozytywnie na kondycję naszej skóry. Błędem jest myślenie, iż pielęgnacja naszej twarzy po lecie, nie ulega jakimkolwiek zmianie. Niczym nieuzasadnione pozostaje również korzystanie w okresie zimowym z delikatnych kosmetyków, idealnie sprawdzających się podczas ciepłych, wakacyjnych miesięcy. Pamiętajmy, że to właśnie przez nieodpowiednio dobrane produkty, możemy najbardziej zaszkodzić swojej skórze.

Krem na zimę. Czym różni się od kremów letnich?

Nie powinno nikogo dziwić, że pierwszym krokiem podjętym na drodze do wybrania właściwego dla naszej cery kremu, pozostaje wnikliwa analiza składu potencjalnego faworyta. Koniecznym jest, aby zimowe produkty były nieco tłustsze i treściwsze, żeby odpowiednio zabezpieczyć naszą skórę przed ujemnymi temperaturami i innymi negatywnymi czynnikami docierającymi do niej z otoczenia. W poszukiwaniu kremu na zimę, wypatrujmy więc w składach kosmetyków, elementów takich jak:

  • masło shea lub masło kakaowe; oba składniki działają ochronnie przed wiatrem i mrozem;
  • witaminy A i E; odżywiają i regenerują skórę twarzy;
  • witaminy C; zwęża i wzmacnia rozszerzone naczynia krwionośne. Warto zażywać również tabletki jako suplementy diety- np. Rutinoskorbin
  • pantenolu i alantoiny; mają właściwości łagodzące, regenerują podrażnienia związane z wiatrem i mrozem
  • filtr przeciwsłoneczny; wbrew pozorom, nawet zimą musimy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, zwłaszcza jeżeli uprawiamy sporty zimowych – faktor nawet 50+

Jak dobrać krem do rodzaju skóry?

kremy-na-zimeSkóra tłusta, trądzikowa –  aby nie zatykać porów i nie powodować mocnego błyszczenia skóry, warto wybrać nieco lżejszy produkt – półtłusty lub ochronny z filtrem przeciwsłonecznym. Można wspomóc się kremami dla skór niemowlęcych, ponieważ są one bardzo delikatne, a jednocześnie idealnie chronią skórę przed zimnem i mrozem.

Skóra sucha – można spokojnie sięgnąć po tłuste i półtłuste kremy oparte na olejach czy maśle shea. Nawilżające kremy będą zbyt słabe i wysuszające dla skóry, zwłaszcza w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach.

Skóra naczynkowa – przy tym rodzaju skóry, kremy ochronne i wysokie faktory, to obowiązek całoroczny. W przeciwnym wypadku rumień i podrażnienia mogą się powiększać i utrzymywać coraz dłużej. Dobry krem do twarzy na zimę dla skóry naczynkowej, oprócz substancji ochronnych, powinien zawierać również witaminę C. Skóra naczynkowa jest też skórą wrażliwą, więc koniecznie trzeba stosować grubszą warstwę kremu ochronnego.

Drogie Panie pamiętajcie – choć sklepowe półki uginają się pod niezmierzoną ilością produktów, warto choć przez chwilę przestudiować ich składy, aby nasza ochrona była pełna i odpowiednio dobrana do potrzeb naszej skóry.

Oto kilka propozycji zimowych produktów, które znajdziecie w większości drogerii: Krem Bambino dla dzieci, Krem BabyDream Rossman dla dzieci, Pharmaceris Krem ochronny na zimę Lipo-Intensive, Iwostin Krem ochronny z lipidami, FlosLek Winter Care krem zimowy, Emolium krem barierowy i specjalny.

kremy-ochronne-1

Pozdrawiam,

Edyta Folek

Właścicielka Studia Urody Fantazja w Bielsku-Białej

- A word from our sposor -

Zimowa pielęgnacja skóry rządzi się swoimi prawami. POZNAJ je i zadbaj o cerę!