ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarniaZima rozgościła się u nas na dobre. Temperatury na zewnątrz skłaniają do zakładania kilku warstw odzieży, która daje nam poczucie ciepła i komfortu. Niestety, taki ubiór nie zawsze idzie w parze z wyglądem o jakim marzymy. Wciąż nurtuje nas więc dylemat, czy otulić się grubą puchówką, puszystą czapą i ogromnym szalem, czy raczej postawić na nieco mniej obszerny zestaw i liczyć na to, że mróz i chłód okażą się dziś łaskawsze i nie dadzą się we znaki. Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się znaleźć w tym wszystkim „złoty środek” i przyjrzeć się bliżej zimowym ofertom sprawdzonych marek. Przy odrobinie wysiłku i właściwym zestawieniu, żadna zima nie będzie nam straszna. Co więcej, będziemy mogły przezimować do wiosny w pięknym stylu…

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarniaCzęsto spotykam się z pytaniem: co dobrać do puchówki, żeby uzyskać elegancki look, odpowiedni np. do pracy? Jest to pytanie wyjątkowo popularne na wielu forach, które śledzę i zawsze powraca jak bumerang z nastaniem pierwszych chłodów. Wiele jest opinii na ten temat. Są też panie, które rezygnują z tego typu okryć, ponieważ nie chcą efektu optycznego „pogrubienia”.  Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej propozycji puchowych kurtek, które gwarantują ciepło i modny, stylowy wygląd. Co więcej, często występują w parze z ocieplaną spódnicą, która dodatkowo ogrzewa nogi, a całość tworzy niepowtarzalny efekt. Takie propozycje ma szwedzka marka Skhoop.

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarniaIch wizytówką są puchowe spódnice, wyjątkowo cienkie i taliowane, a jednocześnie bardzo ciepłe. Poza spódniczkami w kolekcji znalazły się też modułowe płaszcze, kurtki i kolorowe dodatki z wełny merynosów. Jest w czym wybierać, dodatkowo wszystkie produkty wyglądają pięknie. Osobiście, staram się łączyć puchową kurtkę z dopasowanymi spodniami i eleganckimi kozakami. Zachowana zostaje harmonia w proporcjach i nie ma efektu „przeciążenia”.

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarnia

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarnia

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarniaAlternatywą dla puchówek są płaszcze. Te wełniane lub ciepłego flauszu. Wszelkiego rodzaju wełna (parzona, gotowana, z merynosów itd.) jako naturalny surowiec, zapewnia doskonałe warunki termoizolacyjne. Flausz także świetnie zdaje egzamin. Miły w dotyku, odpowiedni na wszelkie chłody, gwarantuje ciepło i nada okryciu stylowego wyglądu. Płaszcze uszyte z takich materiałów są eleganckie i nadają takiego charakteru każdej stylizacji. Niedawno pojawił się trend na łączenie tego typu okryć z sportowym obuwiem w swobodnym zestawieniu. Nie hołduję tym podobnym połączeniom i czekam, kiedy ten chwilowy trend przeminie. Płaszcz daje jednak możliwość „docieplania” go dodatkami; wszelkiego rodzaju chustami, szalami, etolami i czapkami.

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciariaPropozycja od Bonanza Style
Płaszcz z flauszu – 199,00 zł

Ciekawą opcją są też modne ostatnio sztuczne futerka i kożuszki. Choć te ostatnie już miały swoje lata świetności kilka sezonów temu, nadal doskonale się sprawdzają. Często polecam kożuszki uszyte na wzór ramonesek, które są niezawodne w każdym zestawieniu. Co więcej gwarantują fantastyczny wygląd zarówno w eleganckim, jak i w swobodnym (a nawet sportowym) zestawieniu. Proponuję też wszelkiego rodzaju futerka (zawsze sztuczne!), futrzane kamizelki i eleganckie etole (jako dodatek do np. płaszcza). Tego typu okrycia pozostają tylko elementem dodatkowym i należy dobrać do nich solidne, „grzewcze” zaplecze niemniej jednaj, zapewniają nie tylko ochronę przed chłodem, ale też gwarantują super modny i stylowy wygląd.

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarnia

Zimowy dylemat: Ciepło i wygodnie, czy modnie i stylowo? - kobbieciarniaZachęcam do obejrzenia kilku propozycji zimowych zestawień  polskich blogerek. Można tam znaleźć wiele ciekawych i pomysłowych zestawów, które są przemyślane i dobrane tak, aby zapewnić nam zimą ciepło, modny look, a i maksimum wygody. Można się zainspirować, a później dodać coś, co będzie wyróżniało nas z tłumu szaro-burych kurtek i podkreślało nasz indywidualny styl.

Warto poeksperymentować, sprawdzić w czym najlepiej się czujemy i wyglądamy. Co idealnie wkomponowuje się w nasz styl i zapewnia nam nie tylko ochronę przed chłodem, ale i spójność z naszym stylem ubierania się oraz poczuciem elegancji.

Pozdrawiam!

Monika Sałapat – właściciel marki odzieżowej Bonanza Style

- A word from our sposor -

Zimowy dylemat: ciepło i wygodnie czy modnie i stylowo?