ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

demakijaż kobbieciarnia
Drogie Kobiety, mam cichą nadzieję, że o tym jak ważny jest demakijaż twarzy, nie muszę już żadnej z Was przypominać. Niestety jednak, większość z nas nadal wykonuje tą, zdawałoby się prostą czynność, w sposób nieprawidłowy. Zapamiętajcie, że najistotniejsza kwestią jest to, aby prawidłowy demakijaż był naszą codzienną normą, a nie tylko sporadyczną czynnością. Wiele kobiet twierdzi, że nie wykonując porannego makijażu nie muszą wieczorem zmywać twarzy lub co gorsza – że do jej zmycia wystarczy użycie mydła. Takie przekonanie i długo utrzymujące się, szkodliwe wieczorne rytuały tylko szkodzą naszej skórze.

Jak należy przygotować się do demakijażu?

Pierwszą czynnością jest dokładne umycie rąk. Dzięki temu unikniemy przenoszenia zanieczyszczeń z dłoni na skórę twarzy. Zmywanie makijażu rozpoczynamy od demakijażu oczu. Następnie oczyszczamy twarz, szyję oraz dekolt.

Demakijaż skóry wokół oczu.

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego usuwanie zanieczyszczeń z tej części twarzy, powinno odbywać się w sposób łagodny, aby nie naruszyć struktury tkanek. Unikajmy mocnego pocierania i naciągania, ponieważ takie praktyki mogą przyczynić się do powstawania przedwczesnych zmarszczek i podrażnień.

Preparaty do demakijażu oczu zazwyczaj są dostosowane do skór wrażliwych i makijaży wodoodpornych. Najlepiej sprawdzają się dwufazowe płyny, które zmywają i jednocześnie natłuszczają skórę wokół oczu. Zmywając makijaż oczu pamiętajmy jednak, aby wacik zawsze delikatnie przesuwać od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, a sam tusz z góry do dołu. Czynność tą powtarzajmy tak długo, aż całkowicie zmyjemy makijaż, a więc do momentu, gdy po kolejnym przemyciu wacik ten, pozostawał będzie czysty. Dopiero wówczas możemy przejść do następnego etapu.

Demakijaż twarzy, szyi i dekoltu.

Demakijaż wykonujemy ruchami kolistymi za pomocą wacika nasączonego płynem/mleczkiem do demakijażu lub dłońmi. Proces demakijażu powinien być przeprowadzony niezwykle starannie. Dla ułatwienia sobie zadania dobrze jest podzielić twarz na partie: czoło, policzki, strefa T. Podczas samego demakijażu warto dodatkowo wykonać relaksujący masaż twarzy, który złuszczy martwy naskórek i odpręży mięśnie twarzy.

Demakijaż twarzy rozpoczynamy od nałożenia mleczka kosmetycznego w zagłębienie dłoni. Ciepło rąk sprawi, że kosmetyk będzie się lepiej rozprowadzał na powierzchni skóry oraz skuteczniej rozpuszczał tłuszcz nagromadzony w ciągu dnia na twarzy. Następnie okrężnymi ruchami delikatnie wmasowujemy preparat w skórę twarzy, szyi i dekoltu.  Kolejnym etapem demakijażu jest zmycie za pomocą wacików nasączonych w wodzie (najlepiej mineralnej lub przegotowanej) z powierzchni skóry, rozpuszczonych przez mleczko resztek makijażu, zanieczyszczeń, łoju oraz potu.  Przecieramy wacikami twarz za pomocą kolistych ruchów, w kierunku od środka na zewnątrz. Oczywistym jest, że gdy płatki kosmetyczne zabrudzą się, sięgamy po następne. Czynność powtarzamy, aż nasze waciki będą zupełnie czyste.

W przypadku cery mieszanej i tłustej, a także wówczas, gdy nasz codzienny makijaż jest bardzo kryjący, możemy dodatkowo umyć twarz antybakteryjnym żelem do twarzy, który przygotuje skórę do dalszego oczyszczenia.

Na zakończenie demakijażu stosujemy tonik, o którym również wiele z nas zapomina lub specjalnie go omija, uznając, iż nie ma on wielkiego znaczenia dla kondycji naszej cery. To błąd. Preparat ten bowiem złagodzi podrażnienia, przywróci właściwe pH skóry oraz zmniejszy widoczność porów. Pamiętajmy jednak, że tonik nie zmywa makijażu. Jego funkcją jest jedynie stonizowanie skóry po demakijażu. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ nasza skóra może reagować alergicznie lub wykazać się nadmierną wrażliwością, podczas gdy nakładamy na nią kolejne preparaty bez przywrócenia naturalnego odczynu pH.  Po zastosowaniu toniku osuszamy twarz, przykładając do skóry chusteczkę higieniczną, dzięki czemu unikniemy nadmiernego odparowywania wilgoci z naskórka i w konsekwencji przesuszenia cery. Jeśli sięgamy po toniki drogeryjne to starajmy się wybierać te z jak najkrótszym i najprostszym składem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze toniku?

Dobre toniki zawierają nie tylko substancje łagodzące, ale również antybakteryjne: wyciąg z oczaru wirginijskiego czy olejek z drzewa herbacianego.

Wielkim ułatwieniem dla nas są płyny micelarne, które szturmem podbiły rynek kosmetyczny. To świetny produkt, który łączy w sobie funkcję mleczka i toniku. Kosmetyk ten, nanosimy na wacik i przecieramy delikatnie twarz. Płyn micelarny jest bardzo delikatny dla skóry, a jednocześnie skuteczny w działaniu, dlatego doskonale nadaje się do demakijażu całej twarzy, w tym również wrażliwej skóry wokół oczu. Pełni on także funkcję toniku, zatem nie musimy już dodatkowo tonizować skóry. Godnym polecenia są produkty firmy Mixa – idealne rozwiązanie dla skóry wrażliwej. W taki właśnie sposób oczyszczona skóra jest przygotowana na nałożenie kremu, maseczki lub serum.

Drogie Panie, demakijaż to jest nasz obowiązek względem własnej cery. Nie ma znaczenia czy makijaż jest wykonywany sporadycznie, czy też jest naszym codziennym, porannym rytuałem. Skóra jest narażona na kontakt z wieloma niekorzystnymi czynnikami, w tym zanieczyszczeniami, które pozostawione na jej powierzchni, stają się przyczyną naszych największych urodowych problemów.

Jeśli więc dotąd stosowałaś mydło do mycia twarzy, porzuć je bezwzględnie! Mydło wysusza skórę i bardzo ją podrażnia, wzmagając reakcje uczuleniowe.

Jeśli chcesz, aby kremy, serum oraz inne produkty zawierającego składniki odżywcze, (w które zapewne inwestujesz spore pieniądze), lepiej się wchłaniały, a w konsekwencji były skuteczniejsze; musisz zawsze nakładać je na czystą i stonizowaną skórę. Nieprawidłowo wykonany demakijaż nie tylko zanieczyszcza skórę, zatyka pory, ale powoduje, że skóra jest szara i zmęczona; powoduje przedwczesne pojawianie się zmarszczek i nadmierne obciążanie skóry. Pamiętasz jeszcze ile działań podjęłaś jak dotąd, aby zachować na dłużej nieskazitelny, młody wygląd swojej cery? Warto kontynuować te starania, przy minimalnym wysiłku – małym, acz regularnym kroku, jakim pozostaje prozaiczna czynność oczyszczania skóry.

 

Edyta Folek,

Właścicielka: Studio Urody Fantazja

- A word from our sposor -

„Zmywaj się!” – ABC demakijażu dla zachowania idealnej cery