ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

zumba maraton kobbieciarniaJak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak połączyć troskę o własne zdrowie z chęcią pomocy innym? Jak pomagać? To proste! Wystarczy chcieć! KoBBieciarnia promuje szczególną akcję, która daje nadzieję na lepszą przyszłość dla dzieci, u których zdiagnozowano niezwykle rzadkie choroby. Ćwiczmy, Trenujmy, Pomagajmy!

W najbliższą sobotę 8 października w Domu Kultury w Hałcnowie odbędzie się Charytatywny Maraton „Zumba Fitness daje Nadzieję w Chorobach Rzadkich„. Maraton rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godz. 21.00.

Organizatorką tego wydarzenia jest Fundacja „Pomaluj Nasz Świat” z Bielska-Białej oraz Irena Awieruszko – Ptaszkiewicz; charyzmatyczna instruktorka Zumby,  która na co dzień zmaga się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Keitha.

zumbaTym razem, przy wsparciu rzeszy sponsorów i patronów medialnych postanowiła pomóc trójce maluchów:

charytatywny-maraton-zumbyBartusiowi Daniluk z Bielska-Białej; trzyletniemu chłopczykowi, który urodził się z genetyczną chorobą o nazwie zespół Pradera – Williego, znana jako choroba wiecznego głodu. Chłopiec wymaga opieki różnych specjalistów, potrzebuje ciągłej rehabilitacji i specjalistycznej diety.

Marice Sadowskiej z Wrocławia; również trzyletniej dziewczynce, chorej na genetyczną chorobę układu kostno-stawowego, zespół Keitha. Dziewczynka choruje na genetyczną chorobę układu kostko – stawowego , czyli mnogie wyrośla chrzęstno – kostne; wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Nadii Paradeckiej z Oświęcimia; ośmioletniej dziewczynce z genetyczną, rzadką chorobą o neurologicznym podłożu, o nazwie zespół Retta; często myloną z autyzmem czy porażeniem mózgowym. Dzięki intensywnej rehabilitacji obejmującej m.in. edukację dopasowaną do możliwości dziecka, opiekę logopedy i psychologa dziecięcego, od 2% do 15% pacjentek może samodzielnie funkcjonować.

oraz:

Gabrysi Bieleckiej z Czarkowa, którą choroba zaatakowała już w okresie dorosłości. Kobieta cierpi na wyniszczającą chorobę – zespół Devika; której początek do złudzenia przypomina stwardnienie rozsiane, ale jest od niej odmienne i wymaga zupełnie innej strategii leczenia.

Szczegóły akcji, czyli wyjątkowe kalendarze

Maraton poprowadzi ponad 20 instruktorów, którzy przyjadą do Hałcnowa, aby wspierać nasz cel, z różnych rejonów Polski! Aby wziąć udział w Maratonie, trzeba zakupić cegiełkę, której koszt to minimum 20 zł.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce premiera! Premiera kalendarzy, wyjątkowych ponieważ z wizerunkami ponad 130 instruktorów Zumby z całej Polski i z zagranicy, którzy zdecydowali się pomóc! Każdy będzie mógł nabyć kalendarz w cenie minimum 20 zł.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w Maratonie, a chciałyby pomóc kupując kalendarz, będą mogły zamówić go na zajęciach Zumby w całej Polsce u swojego instruktora.

 Więcej informacji o Maratonie znajdziecie TUTAJ

 

Agnieszka Kozioł
Właścicielka: SCHUDNIJ Z NAMI oraz ZUMBA Z AGĄ

- A word from our sposor -

Zumba Fitness Daje Nadzieję w Chorobach Rzadkich