Uwaga: oszust matrymonialny! 10 WSKAZÓWEK jak go poznać

0
5996
Uwaga: oszust matrymonialny! 10 WSKAZÓWEK jak go poznać. KoBBieciarnia
Uwaga: oszust matrymonialny! 10 WSKAZÓWEK jak go poznać. KoBBieciarnia

Scenariusz zazwyczaj jest podobny…

Nieszczęśliwa, zdesperowana kobieta poznaje czarującego mężczyznę. Nie może uwierzyć w nadmiar szczęścia. Obiekt westchnień wszystkich kobiet na Ziemi, zwrócił uwagę właśnie na nią! Aż za piękne by mogło być prawdziwe, prawda?

Cóż, doświadczenie i racjonalny ogląd spraw, często ustępuje miejsca emocjom i kilku szybszym uderzeniom serca… Mimo narastających niemal lawinowo, nietypowych zachowań oblubieńca, zaślepione wiarą i miłością, spoglądamy na niego przez mocno przyciemnione okulary w różowych oprawkach.

Jak zatem rozpoznać przypadek Matrymonialnego Oszusta?

Na podstawie historii moich Klientek oraz koleżanek, które padły łupem egoistycznych samców, sporządziłam 10 charakterystycznych zachowań tego nieprzyjemnego osobnika. W swoim doświadczeniu zawodowym, spotkałam się z jednym omawianym przypadkiem i bez namysłu – zdusiłam go w zarodku. Po rozpoznaniu jego rzeczywistej motywacji i pobieżnej już choćby, analizie zachowania – wyrzuciłam delikwenta na przysłowiowy „zbity pysk”. Cierpiał on bowiem na dosyć częsty przypadek (lub raczej objaw) oszustwa matrymonialnego, zwany potocznie „węzłem małżeństwa”… Cóż, w moim biurze nie posiadam lekarstwa na tak zdiagnozowaną przypadłość.

1. Brak rodziny, znajomych, przyjaciół
Spotykacie się już parę miesięcy, a on nie poznał cię jeszcze z nikim, kto mógłby potwierdzić, że go zna. Raczy cię opowiastką o nieszczęśliwym dzieciństwie, nieśmiałości do ludzi. Żali się, że nikt go nie rozumie i wszyscy się na niego obrażają. W tej opowieści może być ziarno prawdy, ale z pewnością nie kłos.

2. Pożyczanie pieniędzy
Zaczyna się niewinnie, od sponsoringu pierwszej lub kolejnej randki, zostawionego w domu portfela. Potem nie wiesz kiedy zaczynasz go żywić, kupować ubrania, tankować auto. On oczywiście nie prosi cię o to, wspomina tylko mimochodem o drobnych problemach finansowych, które niebawem się skończą… Następny etap, gdy ufasz mu już bezgranicznie, to pożyczka znacznej sumy pieniędzy. Najczęściej na interes życia…

I tyle go widziałaś! Komórka (za którą zresztą zapłaciłaś) milczy wymownie, a w miejscu zamieszkania nie spotkasz żywego ducha. Zgłaszasz sprawę na Policję i okazuje się, że jesteś panią numer 105 na jego liście przewinień. Jest też opcja numer dwa. Ze wstydu nie mówisz nikomu, przygotowujesz odpowiednią wersję zniknięcia mężczyzny z twych marzeń. Wszystko na użytek wścibskich koleżanek.

3. Brak miejsca zamieszkania
Spotykacie się bardzo krótko; po pierwszym spotkaniu dowiadujesz się, że jesteś kobietą jego życia, po drugim, że powinniście ze sobą zamieszkać, gdyż każda minuta bez ciebie skazuje go na niewyobrażalne męki. Nie widziałaś nigdy jego mieszkania, bo podobno mieszka z babcią, w dodatku – chorą psychicznie, która panicznie boi się obcych. Wprowadza się, meldujesz go na stałe, a na koniec zostajesz z ręką w nocniku. Czarujący facet, okazuje się paskudnym pasożytem liczącym na wikt i opierunek oraz wygodne miejsce na jego dupsko zatopione w Twojej miękkiej kanapie.

4. Dziwne telefony, sms’y
Przy tobie nigdy nie odbiera telefonu, zamyka się w łazience gdy rozmawia. Wszystkie sms’y usuwa zaraz po przeczytaniu, nawet wysłane przez ciebie.

5. Masz z nim ograniczony kontakt telefoniczny
Nie możesz zadzwonić do niego o każdej porze dnia i nocy? Musisz czekać, aż on łaskawie zadzwoni. Na pytanie: „dlaczego?”, wymyśla różne bajeczki od intensywnej pracy, zakazu szefa po stwierdzenie, że jako mężczyzna, powinien dzwonić pierwszy. Serio?…

6. Dziwne pory i czas spotkania
Spotykacie się tylko do południa lub jedynie po południu. Nigdy nie zostaje na noc. Nie widujecie się w weekendy, święta, ferie zimowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prowadzi podwójne życie.

7. Spotykacie się jedynie u Ciebie.
Nie pokazujecie się publicznie, nie zaprasza Cię do swojego mieszkania.

8. Zwraca się do Ciebie nie Twoim imieniem
Zdarzyło mu się parokrotnie nazwać cię Asią w zwyczajnych sytuacjach dnia codziennego i… w tych intymnych również. Wszystko to byłoby nawet odrobinę zabawne, gdyby nie fakt, że na chrzcie, nadali Ci zaledwie jedno imię: Ola.

9. Przesłodzenie
Ledwo się poznaliście, a już usłyszałaś ze 100 komplementów na swój temat. Nazywa cię żabcią, kicią i wszystkim co zdrobniałe; tkliwe, przytula, usługuje Ci na każdym kroku. Zgadza się ze wszystkim i na wszystko co powiesz lub zrobisz? Uwierz! Taka postawa to tylko część gry, która prowadzi do zdobycia zamierzonego celu najczęściej finansowego lub fizycznego.

10. Litość
Bierze cię na litość, urabia jak masło w maselnicy. Opowiada o śmiertelnej chorobie mamy, ciotki, córki. Płacze przy Tobie. Wylicza koszty leczenia (patrz pkt 2). W końcu pokazuje Ci pismo z windykacji za kredyty zaciągnięte w celu uratowania życia bliskiej mu osoby. Ubolewa, że trafi do więzienia. Nie prosi Cię o nic. To Ty likwidujesz lokaty, zaciągasz pożyczki, aby go ratować. Mało tego, prosisz aby przyjął Twoją pomoc; nie chcesz słyszeć o zwrocie. Za jakiś czas dowiadujesz się, że owa mama, ciotka lub córka działała w zmowie z Twoim Księciem z Bajki, a historia rzekomej choroby, została wyssana z palca…

Oszuści Matrymonialni byli, są i będą. Wyrastają jak grzyby po deszczu. Polują na słabe ofiary na portalach randkowych i społecznościowych, w biurach matrymonialnych, w restauracjach, dyskotekach. Mamią obietnicą dozgonnej miłości. W obecnym świecie wirtualnej anonimowości posiadają narzędzia, których serialowy „Tulipan” mógłby im pozazdrościć. Kobieta orientuje się, gdy już jest za późno – ma wyczyszczone konto, ogołocone mieszkanie, trójkę dzieci i ulotnionego tatusia… Uważaj!
Mniej oczy szeroko otwarte „Tulipany” są wśród nas!!

Pozdrawiam,
Anna Guzior Rutyna
w Czerwionce-Leszczynach i Rybniku.
Autorka bloga: Randki Swatki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj