„Thigh gap dream”, czyli kiedy lepiej odpuścić walkę o idealne nogi

0
1517

PRZERWA MIĘDZY UDAMI

Jeśli nie zrozumiałaś tytułu postu, oznacza to, że żyjesz w lepszej czasoprzestrzeni. Czasoprzestrzeni, w której nie ma miejsca na przerwy. Te nieudane – pomiędzy udami.

Thigh gap, czyli przerwa między udami, która tworzy się gdy stoisz prosto, ze stopami ustawionymi jedna obok drugiej, sprawia, że czujesz drgawki? Marzenie nastolatek i kobiet typu „trendy”, które dążąc do uzyskania efektu owalnej dziury pomiędzy nogami, jędzą tylko jabłka, ewentualnie kapustę kiszoną. Dieta, ćwiczenia, dieta, ćwiczenia, a marzenie wielu kobiet, jak się nie ziszczało – nadal się nie ziszcza. Przerwy brak! Jedna z drugą schudła 5, 10, a nawet 15 kilo, zauważa zanik piersi, wklęsłość brzucha, ale uda – jak na złość, nadal się nie stykają…

Jak to możliwe? Choćby Twoje BMI wynosiło 17, nie zmienisz ani układu kostnego, ani genów. Jeśli posiadasz wyjątkowo wąskie, chłopięce biodra i zgrabne, proste nogi, thigh gap możesz włożyć między bajki. Podobnie jak kobieta o figurze gruszki, nigdy nie spowoduje, że jej biodra ulegną nagłemu zwężeniu, tak i kobieta „tuba” nie doprowadzi nijak do ich poszerzenia. Nie ma szans zmienić tej prostej prawdy własnymi siłami, dietą czy ćwiczeniami kośćca: wyprostować szpotawych kolan, cofnąć ptasiej klatki piersiowej, zwęzić szerokich barków czy wydłużyć szyi.

Być może ważysz o 5 kg za dużo, a mimo wszystko możesz „cieszyć się” sporą przerwą między udami. Po głębszym zastanowieniu widzisz, że masz szersze biodra lub po prostu odrobinę (a może trochę bardziej niż tylko odrobinę) krzywe nogi. U Ciebie wywołuje to poczucie dyskomfortu – koleżanka z pracy Ci zazdrości. Czy jest zatem sens przejmować się kwestią przerwy między udami? W 90% przypadków jej istnienie zależne jest po prostu od typu Twojej figury, budowy ciała i kształtu nóg – nie zaś wagi.

Weźmy pod lupę szerokość bioder i to, jak znaczący wpływ wywiera ona, na istnienie przerwy określanej enigmatycznym mianem – thigh gap:

 PRZERWA MIĘDZY UDAMI PRZERWA MIĘDZY UDAMI

Jeśli więc marzysz o magicznym thigh gap, przemyśl najpierw, czy masz szansę kiedykolwiek ją osiągnąć. Rozważ takie, co właściwie zmieni jej uzyskanie? Zastanów się, o jakiej przerwie marzysz. Estetycznej i osiągalnej (tak, tak, przerwa widoczna na zdjęciu poniżej, jest osiągalna dla większości kobiet) czy raczej – wyraźnie zarysowanej i widocznej na odległość (tę, osiągnąć można tylko przy generalnej przebudowie kośćca Twego ciała).
PRZERWA MIĘDZY UDAMI
Zastanów się what the fuss is all about i czemu służyć ma, to ślepe dążenie do ideału. Jeśli naoglądałaś się niemądrych pisemek i śnisz o magicznej „przerwie”, zapytaj swojego partnera czy w oczach mężczyzny, nader widoczna przerwa pomiędzy kobiecymi, ultra szczupłymi udami jest w ogóle seksowna. Gwarantuję Ci jednak, że jeśli tak sformułujesz pytanie, Twój mężczyzna odpowie Ci jedynie dłuższym milczeniem. Większość mężczyzn nie przypuszcza nawet, że thigh gap, może stanowić dla ich kobiet obiekt pożądania… Do czego zmierzam? Myślę, że kolejny urodowy mit, lansowany przez media, ma na celu wpędzenie nas w kompleksy i sprawienie, aby jeszcze większe ilości naszych pieniędzy, pozostawionych zostało na zabiegach, zakupach cudotwórczych kremów wyszczuplających i czasopism ze złotymi radami.
Zamiast zabijać się o ultra szczupłe, nienaturalnie wykrzywione uda, wolę postawić na trening. Podrzucam więc swój ulubiony, na wewnętrzną, wciąż jednak prawdziwie kobiecą stronę ud;)

Joanna Pomianowska-Dziekanowska

zfilizankakawy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj