Związek z młodszym mężczyzną – gorący flirt czy szansa na szczęśliwe życie

0
1363
Związek z młodszym mężczyzną – gorący flirt czy szansa na szczęśliwe życie. KoBBieciarnia
Związek z młodszym mężczyzną – gorący flirt czy szansa na szczęśliwe życie. KoBBieciarnia

Miłość nie zna granic. To wzruszające i proste w swym przekazie sformułowanie z rzeczywistością nie ma wiele wspólnego. Granice wyznaczone są w każdej nowo nawiązanej znajomości, ale to od stron tak powstałej relacji, zależy czy zechcą je przekroczyć. Granicą w związku może być wszystko, co nas definiuje: wygląd, praca, status społeczny czy wiek.

Dzisiaj o tej ostatniej z granic, w wydaniu niestandardowym – kiedy to Pani jest starsza od Pana…

O ile nie jesteście Sharon Stone z przystojnym Martinem Miką przy boku (różnica 27 lat), rozśpiewaną parą: Mariah Carey i Nickiem Cannon’em (10 lat różnicy) albo chociażby Moniką Olejnik w towarzystwie Tomasza Ziółkowskiego (15 lat różnicy), musicie bowiem liczyć z pewnymi komplikacjami, jakie napotkacie na drodze do szczęście Waszego związku.

Wygląd

Dzieli Was 10 lat, może 15 albo i więcej lat. Czas niekoniecznie będzie Waszym sprzymierzeńcem, a lustro notorycznie będzie Wam o tym przypominało. W końcu sama zaczniesz się zastanawiać, „co on właściwie we mnie widzi„, a stąd już prosta droga do spirali kłótni, nieporozumień, oskarżeń i… końca. Drogie Panie, bez paniki. Nie jest to bowiem święta reguła. Jesteśmy już przecież na tyle wyedukowane, że potrafimy przedłużyć swój młody wygląd dzięki właściwym zabiegom oraz zdrowemu trybowi życia. Decydując się jednak na wybór młodszego od siebie partnera warto pamiętać, że chłopięcy wygląd u niektórych mężczyzn utrzymywać się może nawet po ukończeniu 30 roku życia. Niektórych z Was nie ominą więc zapewne kąśliwe pytania „życzliwych”, o ilość dzielących Was lat. A Wy same, czy będziecie w stanie się pogodzić z faktem, że Wasz partner wygląda młodziej?

Znajomi

Nie łudźmy się, Wasi znajomi to dwa różne światy. Nie zdziw się więc, kiedy koledzy Twojego dwudziestosiedmioletniego partnera, sącząc piwo w jednym z podrzędnych pubów, będą roztrząsać swe przeżycia dnia powszedniego z emocjami porównywalnymi do erupcji wulkanu. O ile sama nie należysz do grona kobiet wyciskających życie jak soczystą cytrynę, z wolna staną się dla Ciebie irytująco energiczni, żywiołowi, spontaniczni, a środek nocy który z chęcią wykorzystywać będą na niezmęczone harce, kojarzył Ci się będzie jedynie z okazją do załapania kolejnej, dokuczliwej migreny. Jesteś gotowa na podjęcie tego wyzwania? A może liczysz się z ryzykiem pozwolenia partnerowi na przeżycie tych chwil bez Twego udziału? Pamiętasz? – jutro o 6:00 wstajesz do pracy…

Związek z młodszym mężczyzną – gorący flirt czy szansa na szczęśliwe życie. KoBBieciarnia
Związek z młodszym mężczyzną – gorący flirt czy szansa na szczęśliwe życie. KoBBieciarnia

Etap życia

To chyba oczywiste, że jesteście na dwóch odmiennych etapach swej życiowej drogi. Ty, jesteś już najprawdopodobniej niezależną finansowo kobietą z ukształtowanych planem na życie, karierą, może i dziećmi, które lada dzień wyfruną na „swoje”, a on? Niby zmierza już powoli do samodzielności, ale gdzieś tam jeszcze… jedną nogą… zahaczony jest niby mimochodem… o życie bez zobowiązań. Może to pierwsze tchnienie zauroczenia Jego nieco jeszcze wariackim podejściem do życia urzekło Cię w nim najbardziej? Nie sposób założyć z góry, że nie zasługujesz na chwilę zapomnienia – to pozostaje jasne, niemniej wiele zależy od Twoich oczekiwań, nadziei jakie pokładasz w tej relacji. Jeśli liczysz na poważne zaangażowanie drugiej strony, warto  przystanąć i zastanowić się na chwilę, czy Wasz układ przetrwa, gdy przyjdzie się zderzyć z twardą rzeczywistością. Realiami, w których trzeba będzie pichcić obiadki i płacić za rachunki, a nie tylko „upajać się sobą”?..

Rodzice

Jedna z wielu barier relacji damsko-męskich, nie tylko w przypadku związku z młodszym partnerem. W Waszym przypadku wskaźnik konfliktu na tym tle bywa jednak niebezpiecznie wysoki. Nie między Tobą, a jego rodzicami, chociaż i to niewykluczone. Musisz się liczyć z tym, że w zaciszu domowego ogniska zostanie na Niego napuszczona batalia najróżniejszych argumentów. Matka będzie niepocieszona, że jej ulubieniec marnuje sobie życie z kobietą z doświadczeniem, kto wie jak bardzo bogatym. Ojciec – z rozczarowaniem wolałaby na Twoim miejscu widzieć dwudziestokilkuletnią wesołą blondyneczkę, nie zaś nieco młodszą wersję własnej żony.

No cóż, nie możesz bagatelizować argumentów podnoszonych przez Jego rodziców, odnośnie Twojego wieku i konsekwencji z niego wynikających. Bądź co bądź są całkiem słuszne; dzieci, plany na przyszłość, nierzadko rozbieżność wartości – o ile faktycznie oboje podchodzicie do tej relacji z wzajemnym zaangażowaniem i rozsądnym spojrzeniem na rzeczywistość, nie możecie udawać, że te aspekty Was nie dotyczą.

Środowisko

Krzywdzące jest, że gdy starszy mężczyzna spotyka się z całkiem młodziutką dziewczyną gawiedź, mimo że huczy od plotek (i huczeć zawsze będzie) to jednak z obu stron – i damskiej i męskiej, wielkiego napiętnowania zakochanej pary dopuszczać się nie będzie. Zupełnie inaczej kształtuje się sytuacja, kiedy starszą w związku jest kobieta. Im większa różnica wieku, tym bardziej dosadny hejt rozsiewany jest po okolicy. Ludzka zawiść i chęć dokuczenia osobom – choćby w minimalnym stopniu odbiegającym od utartych szlaków, pozostaje niewyobrażalna. „Życzliwe” sąsiadki oddając hołd Waszej damskiej „solidarności”, co i rusz, będą Cie informowały, że Twój „kochaś” (a jakże inaczej), co chwila widuje się z młodymi dziewczynami i zapewne już nie raz Cię zdradził… Życzliwe… Jesteś na to gotowa?

młodszy mężczyzna związek

Pieniądze

Cieszysz się swoją samodzielnością finansową i w głębi duszy liczysz na związek, który przyniesie Wam obojgu wspólną stabilizację materialną. Zamiast tego, na swojej drodze spotykasz… absolwenta, który jeszcze nie jest pewien co do słuszności wyboru kierunku studiów, niepewnie porusza się po rynku pracy, dorywczo łatając luki budżetowe, a wsparcia finansowego bardziej „poszukuje”, aniżeli je zapewnia (najlepiej w rodzicielskim portfelu). W dzisiejszych czasach, w zasadzie nikt go nie piętnuje, wiemy jakie są realia… Ale czy idąc z nim na randkę, nie będzie Cię dręczyło przeświadczenie, że pijesz wino za jego kieszonkowe?

„Za moich czasów”

Te i inne „powiedzonka”, które niegdyś Ty wysłuchiwałaś od swoich rodziców (a może i nadal wysłuchujesz), on będzie wysłuchiwał ze zdwojoną siłą – i od nich i od Ciebie. Same na usta „pchają się” więc słowa: „jak byłam w Twoim wieku”, „kiedyś było inaczej”… czy bardziej drastyczne „to ten profesor jeszcze żyje?”, które wskazują na wiekową przepaść, jaka pomiędzy Wami istnieje. A nadto, ukazuje Wasze relacje w świetle bardziej rodzicielskim, aniżeli partnerskim. Naturalnie nie musi to być nie dający się zakopać – Wielki Kanion waszej relacji. Wszakże możecie czerpać ze swoich odmiennych doświadczeń i dotychczasowych przeżyć. Porównywanie teraźniejszości z przeszłością nie musi odbywać się w schemacie moralizujących pogadanek, a zamiast tego, może stać się niezmiernie wartościowym tematem. To już zależy od Was i… jego wyczulenia na przytoczone wyżej sformułowania.

Czy taka miłość ma prawo przetrwać.

Pomimo kilku dodatkowych kwestii, z którymi będziecie musieli się niewątpliwie uporać, pamiętajcie, że trwałość Waszego związku zależeć będzie przede wszystkim od Waszego zaangażowania i dojrzałości. Najważniejsze jest przebrnięcie przez falę pierwszych zachwytów wzajemną odmiennością. Dopiero po tym czasie, przyjdzie bowiem okres oczekiwanej stabilizacji, a wraz z nim możliwe pole do próby dla Waszego związku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj