ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kobiety na pytanie o to, co zmieniłyby w swoim rzęsach, najczęściej odpowiadają: długość. Czasami wystarczy jednak odrobina koloru, aby okazało się, że nasze rzęsy są dłuższe niż przypuszczaliśmy. Przyciemniać rzęsy można na wiele sposób np. henną.

Zazwyczaj rzęsy są zdecydowanie jaśniejsze niż włosy. Zwłaszcza na końcówkach, które ukazują się w pełnej krasie dopiero po pociągnięciu maskarą. Przez to, że są krótkie i często pozbawione blasku, sprawiają wrażenie cienkich, rzadkich i mało wyrazistych. To jeden z powodów, dla którego kobiety chętnie decydują się np. na przedłużanie rzęs.

Henna na rzęsy

Jeśli chcemy podkreślić swoje rzęsy i szukamy alternatywy dla przedłużania, ciekawą opcją jest henna na rzęsy. Przyciemnia naturalne włoski i dodaje im blasku. Czy sprawdzi się u każdego? Efekty będą zdecydowanie widoczniejsze na jasnych rzęsach, ponieważ henna podbija o kilka tonów naturalny kolor. Na ciemnych rzęsach rezultat może nie być tak wyrazisty na całej długości, a jedynie na końcówkach rzęs. Choć uzyskany kolor może się różnić w zależności od pierwotnego odcienia rzęs, warto zdecydować się na hennę, jeśli nie mamy czasu na codzienne stosowanie maskary. To ciekawy, naturalny sposób na przyciemnienie rzęs.

Czy henna sprawdzi się na krótkich rzęsach?

Jeśli mamy naturalnie długie i gęste rzęsy, henna pozwoli je pięknie wyeksponować. Co w przypadku krótkich? Zanim udamy się do kosmetyczki na hennę, możemy wzmocnić swoje rzęsy, pobudzić ich wzrost i zagęścić je. Wówczas efekty farbowania henną będą wyraźniejsze. Najlepsza opcja to kuracja stymulująca wzrost, którą najlepiej rozpocząć na miesiąc przez planowanym nałożeniem henny. Odżywki do rzęs potrzebują kilku tygodni, żeby zregenerować i zagęścić rzęsy.

Czy henna niszczy rzęsy?

Prawdziwa henna, czyli farba uzyskana z suszonej i proszkowanej indyjskiej rośliny, to produkt jak najbardziej bezpieczny. Nie niszczy rzęs, wręcz może je dodatkowo wzmacniać i pielęgnować. Barwniki roślinne mogą być z powodzeniem stosowane do farbowania tak delikatnych włosków. Trzeba jednak wybierać henny oryginalne, bez zbędnych dodatków i konserwantów.

- A word from our sposor -

Przyciemnianie rzęs w domu. Czy henna niszczy rzęsy?