Letni i wielkomiejski COSMOPOLITAN. Dowiedz się jak zrobić go samodzielnie!

0
648

Cosmopolitan to już niemal legendarny drink, który swoją największą sławę zawdzięcza między innymi serialowi „Seks w wielkim mieście”. Oddane miłośniczki kultowego sit-comu wiedzą, że ten słodki, pyszny napój wyskokowy, szczególnie upodobała sobie główna bohaterka  – Carrie Bradshaw.

Nie trzeba zbytniej spostrzegawczości, aby ustalić, że czerwony drink w charakterystycznym, trójkątnym kieliszku towarzyszył jej zarówno w chwilach żalu, jak i prawdziwego triumfu…

JAK WYKONAĆ COSMOPOLITAN SAMODZIELNIE?

Dziś dowiecie się jak przygotować go samodzielnie! Drink ten, tradycyjnie powinien być podawany w kieliszku koktajlowym. Dokładnie takim, w jakim zazwyczaj serwujemy Martini.

Składniki:
– 20ml Triple Sec (np. Cointreau ),
– 40ml Wódki,
– 20ml soku żurawinowego,
– 20ml soku z limonki,

Przygotowanie:

Zaczynamy od wrzucenia kilku kostek lodu do naszego kieliszka koktajlowego – warto pamiętać, aby schłodzić szkło przed przygotowaniem drinka dla uzyskania lepszego efektu orzeźwienia.

Cosmopolitan - Kobbieciarania

Do przygotowania koktajlu wyjątkowo przydatny okaże się shaker. Niekoniecznie musi to być shaker bostoński.W domowych warunkach sprawdzi się niemal każdy – chodzi bowiem jedynie o dobre wymieszanie ze sobą wszystkich składników napoju. Do shakera wrzucamy kilka kostek lodu, a następnie wlewamy po kolei wszystkie składniki, w odpowiednich proporcjach. Po umieszczeniu w shakerze wyżej wymienionych składników przystępujemy do energicznego mieszania;)

Wyrzucamy z kieliszka kostki lodu – szkło zdążyło przez ten czas, schłodzić się dostatecznie. Wlewamy do wnętrza kieliszka wymieszany koktajl z shakera (klasycznie drink podawany jest bez lodu w kieliszku!). Jako subtelny dodatek polecamy skórkę pomarańczy, którą delikatnie skręcamy tak, aby puściła soki, po czym wrzucamy ją również do kieliszka. Ciekawą „wariacją” na temat skórki pomarańczy, może być także delikatne podpalenie jej.

Tak oto nasz pyszny, wielkomiejski Cosmopolitan jest gotowy!:)

Cosmopolitan drink KoBBieciarnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj