Najbogatsze YouTuberki na świecie!

0
1948

Czy zastanawiałyście się kiedyś ile można zarabiać dzięki własnemu kanałowi w popularnym serwisie YouTube?

Nie zaskoczę nikogo pisząc, że najpopularniejszym, a zarazem najlepiej zarabiającym polskim kanałem Youtube jest SA Wardęga z ponad 3 mln subskrybcji, który wyprzedza plasujący się na drugim miejscu kanał AbstrachujeTV o prawie półtora miliona subskrybcji.

Oficjalne kwoty generowane przez wspomniane wyżej kanały są oczywiście okryte tajemnicą, jednak specjalnie dla Was spróbujemy oszacować w przybliżeniu możliwe do zarobienia pieniądze.

Na wstępie warto wspomnieć o tym skąd biorą się trudności w dokładnym wyliczeniu zarobków – otóż na zyski, jakie generuje kanał składa się bardzo wiele czynników i są to nie tylko same wyświetlenia reklam. Potencjał kanałów takich jak Wardęga, Abstrachuje czy bardzo popularna ostatnio Maffashion sprawia, że duże, często ogólnoświatowe marki chętnie nawiązują współpracę opartą o np. lokowanie produktów. Tego typu umowy są jednak objęte tajemnicą handlową i niemożliwym z tej przyczyny pozostaje odgadnięcie wynagrodzeń generowanych przez Youtuberów na ich podstawie.

W bardzo dużym uproszeniu można założyć, że za 1000 wyświetleń danego filmu (a dokładniej reklam) można zarobić około 2,5 zł. Jak łatwo można sprawdzić kanał Wardęgi wygenerował łącznie blisko 500 mln wyświetleń co pozwala nam zakładać, że Pan Sylwester zarobił co najmniej 4 mln zł.

To jednak niestety tylko czyste spekulacje – zarobki na YT to bardzo indywidualna kwestia jednak niewątpliwie jest o co walczyć i na pewno można uczynić z tego bardzo dochodowy interes. Bądź co bądź, kto nie chciałby zarabiać po kilka tysięcy złotych na wrzucaniu filmików?;)

Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie kilku najbardziej popularnych kobiecych kanałów na świecie – kto wie, może którąś z Was zainspiruje to do stworzenia dochodowego interesu…

I.

FunToyzCollector – 5.5 mln Subskrybentów

Pani ukrywająca się pod nickiem zdradzającym profil kanału zyskała ogromną popularność dzięki swoim filmom dla dzieci, prezentującym zabawki inspirowane bajkami Disneya. Szacuje się, że kanał prowadzony przez niezdradzającą swojej tożsamości, kobietę przemawiającą do widzów nieco infantylnym, piskliwym głosikiem wart jest około 13 mln $.

II.

Lindsey Stirling – 7 mln Subskrybentów

W 2010 roku Lindesy została ćwierćfinalistką amerykańskiego Mam Talent dzięki czemu zwróciła na siebie uwagę Pana Devina Grahama. Pan Graham nakręcił dla niej teledysk do piosenki „Spontaneous Me”. Klip zamieszczony w serwisie YouTube zyskał ogromną popularność co przekonało młodą artystkę do regularnego publikowania nowych teledysków. Kanał Lindsey w ciągu zaledwie dwóch lat zyskał ponad 4 mln subskrybentów generując ogromne zyski.

III.

Michelle Phan – 8 mln Subskrybentów

Nie trzeba być gwiazdą, aby zarabiać jak gwiazda – pomysłem Pani Michael na dochodowy biznes stało się pokazywanie kobietom, jak powinny się malować, żeby wyglądać jak gwiazdy telewizji. Urodzona w Bostonie makijażystka zarabia jednak nie tylko na filmach instruktażowych – aktualnie posiada swoją linię kosmetyków i tipsów.

IV.

Zoella – 9 mln Subskrybentów

Brytyjska królowa Youtube – tak właśnie nazywana jest przez mieszkańców Wysp Brytyjskich 25 -letnia Zoe Sugg. Najpopularniejsza vlogerka na wyspach zaczynała od filmików typu haul –  przedstawiających ubrania i kosmetyki zakupione w danym miesiącu. Aby choć trochę przybliżyć Wam poziom zarobków, jaki generuje aktualnie jej działalność warto przytoczyć w tym miejscu fakt, że wraz ze swoim chłopakiem (również vlogerem) zakupiła w Brighton posiadłość wartą ponad 1,5 mln dolarów. Jeżeli wierzyć internetowym doniesieniom, reklamodawcy są w stanie płacić Zoelli 30 tys. dolarów za choćby krótką wzmiankę o ich produkcie w jednym z filmików. Zoella jak nikt inny wie, że nie można spocząć na laurach…. Idąc za ciosem popularności wydała w tym roku książkę: „Girl Online”, która już w pierwszym tygodniu sprzedaży pobiła wyniki sprzedaży osiągnięte wcześniej przez J.K. Rowling czy Dan’a Browna… Co tu dużo mówić – Zoe jest doskonałym przykładem jak wielki można osiągnąć sukces dzięki internetowi.

V.

Jenna Marbles – 15 mln Subskrybentów

Jenna N. Mourey to 29-letnia vlogerka, aktorka i artystka komediowa. Aktualnie jej kanał jest najwyżej notowanym kanałem w serwisie YouTube prowadzonym przez kobietę! Jej niezwykłe poczucie humoru, ogromny dystans do siebie i otaczającej ją rzeczywistości sprawiają, że po prostu nie da się od niej oderwać wzroku. Panią Jenne trzeba po prostu zobaczyć!

Jakie są Wasze ulubione vlogerki? A może któraś z Was prowadzi ciekawy kanał na YT?

Zapraszamy do pochwalenia się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj