„Stawiam na kobiecą solidarność”- Katarzyna Niemczyk o transferze z telewizji do świata handlu

0
2373

Z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy. Szefowa w call center. Aktualnie, trenerka sprzedaży i komunikacji interpersonalnej. Dziennikarka, w przeszłości pisywała dla wielu poczytnych tytułów. Publikowała swoje treści na portalach internetowych w tym m.in. na łamach portalu FEMKA, jak również w czasopismach, w tym w folkowym magazynie „Gadki z Chatki”. W życiu zawodowym – prawdziwy kameleon, mistrzowsko dopasowujący się do zmiany otoczenia. W życiu prywatnym, szczęśliwie zakochana, przyszła mama. W Kalejdoskopie KoBBiet KoBBieciarni, pytamy Katarzynę Płóciennik-Niemczyk o to, jak odnajduje się w zupełnie nowych, życiowych rokach.

KoBBieciarnia: Dyplomowana dziennikarka, szefową call-center? Łatwość operowania słowem, pomaga Ci w przekonywaniu ludzi do swoich racji?

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: Być może, choć przyznam szczerze, że nie od razu zafascynował mnie świat sprzedaż, w którym znajduję się aktualnie. Z wykształcenia jestem etnolożką i dziennikarką. Czas, w którym pracowałam w telewizji Patio TV, o ogólnopolskim zasięgu, stanowił dla mnie najpiękniejszy okres w życiu zawodowym. Byłam w swoim żywiole, pracowałam czasami nawet po kilkanaście godzin dziennie, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Zarobki, miały jednak w tamtym momencie, znaczenie drugorzędne – robiłam to z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Mogłam spotykać się z niesamowitymi ludźmi, przebywać w wyjątkowych miejscach. Kiedy Patio TV przestała istnieć, zajęłam się handlem. Dopiero z czasem jednak, doskonaląc swoje umiejętności, poznając nowe techniki sprzedażowe i wdrażając coraz silniej, w tajniki świata handlu, zaczęłam osiągać coraz to lepsze wyniki sprzedaży. Bycie sprzedawcą wkrótce, przestało mi wystarczać. Zajęłam się tworzeniem szkoleń sprzedażowych, zostałam trenerem sprzedaży. Nie żałuję – choć po zakończeniu pracy w telewizji, myślałam, że trudno będzie mi odnaleźć swoje miejsce w życiu zawodowym, dziś znów, znajduję satysfakcję z pracy i znajduje się w miejscu, z którego spoglądam w przyszłość z pozytywnym nastawieniem.

KoBBieciarnia: A co dziś, przynosi Ci największą satysfakcję?

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: Najważniejsze są dla mnie dobry kontakt i co najmniej poprawne relacje z moim zespołem sprzedażowym. Za duży sukces uważam to, że zbudowałam solidny, zgrany zespół, w którym każdy pełni ważną funkcję, a cała grupa pozostaje świetnie przygotowana do działań sprzedażowych. Cieszę się gdy osoby, które „wyszły spod moich skrzydeł” – które wyszkoliłam i przygotowałam do pracy, po kilku miesiącach samodzielnego funkcjonowania na rynku, okazują się fantastycznymi sprzedawcami i – co najważniejsze, mają prawdziwą frajdę z tego, co robią.KoBBieciarnia: Kobiety nadają się do zarządzania ludźmi bardziej niż mężczyźni?

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: Współczesne kobiety są wykształcone i odważne. Nie boją się zmian, nie uciekają przed nowościami. Siła kobiet w życiu zawodowym, tkwi w ich zdolności do dostosowywania się, do nowych warunków. My, kobiety, wychodzimy poza utarte ścieżki, łamiemy schematy, rozwijamy własne biznesy i osiągamy sukcesy. Nie musimy już wyłącznie chwalić się naszymi partnerami i ich sukcesami, to nasi mężczyźni, mają prawdziwe powody „chwalić się” nami. Pewnie i świadomie budujemy swoje drogi do kariery. Wszystko to, tym silniej przyczynia się do sukcesu kobiet, jeśli uzupełnić powyższe, o naszą, kobiecą solidarność. Jeśli nie rzucamy sobie przysłowiowych „kłód pod nogi”, tylko wzajemnie pomagamy, możemy osiągnąć wiele i sięgać po najwyższe szczyty.

KoBBieciarnia: W życiu prywatnym też stawiasz na kobiecą solidarność?

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: Jestem towarzyską osobą, nie wyobrażam sobie życia w samotności. Lubię spotkania ze znajomymi. Dla przyjaciół i znajomych, uwielbiam przygotowywać coś dobrego do jedzenia. Staram się mieć dla nich czas – o przyjaźnie trzeba dbać. Jestem także szczęśliwą mężatką. Mąż jest dla mnie wsparciem i wspaniałym towarzyszem, na całe życie. Uwielbiamy wspólnie podróżować.

KoBBieciarnia: Jakimi kobietami starasz się otaczać na co dzień?

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: Cenię kobiety silne i ambitne. Podziwiam te, które fantastycznie godzą bycie mamą z pracą zawodową. Zazdroszczę odwagi tym, które potrafią dokonywać życiowych zmian: porzucać miejsca pracy, w których nie są już w stanie więcej osiągnąć i zdobywać nowe szczyty. Przez lata, my, kobiety musiałyśmy udowadniać, że poza ładną buzią, mają też odrobinę rozumu. Kobiety zajmujące te same stanowiska, co mężczyźni, wciąż bywają słabiej wynagradzane, za tę samą pracę. To ważne, aby trzymać się razem i nakręcać wzajemnie w walce o silną, stabilną pozycję płci pięknej, w biznesie i poza nim.

KoBBieciarnia: Aktualnie, postawiłaś jednak głównie na rozwój sfery osobistej…

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk: W moim życiu, w ostatnim czasie, wiele zadziało się w sferze osobistej. Wychodzę z założenia, zgodnie z którym, każda zmiana, prowadzi na lepsze. Z ostatnich zmian, jestem zadowolona tak bardzo, że nie sposób wyrazić tego słowami. Z pewnością zrozumieją to Panie, które czerpały lub aktualnie czerpią mnóstwo radości, z oczekiwania na przyjście na świat swojego maleństwa. Sprawy zawodowe odstawiłam „delikatnie” w kąt, aby powrócić do dziennikarstwa w przyszłości. Przede wszystkim jednak po to, aby odnaleźć w swoim życiu czas na przeżywanie tego wyjątkowego stanu, jakim jest dla mnie ciąża. To dla mnie nowa rola i nowa rzeczywistość. W pracy, być może jestem kameleonem, który z łatwością przystosowuje się do zmieniających się warunków. Zobaczymy, czy i w życiu podołam nadchodzącym zmianom…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj