The Old Fashioned – drink z okazji Dnia Ojca

0
555

Znacie serial Mad Men? Wiecie… ten typowo męski serial którego fabuła osadzona w latach 60 ubiegłego stulecia rozgrywa się w nowojorskiej korporacji – a więc w świecie do granic zdominowanym przez chorobliwie ambitnych mężczyzn. Serial Matthewa Weinera pomimo ponurego klimatu zachwyca kreacjami głównych bohaterów wśród których mistrzem jest Donald Draper ( w którego rolę wcielił się Jon Hamm ). Don – jak na co dzień nazywany jest główny bohater – pomimo swoich wad i niechlubnych słabości jest uosobieniem mężczyzny sukcesu – przystojny, świetnie ubrany, niezwykle inteligentny, pewny siebie, znający się na ludziach dyrektor kreatywny dużej agencji reklamowej.

Don Draper oprócz swoich zapadających w pamięć kwestii, znany jest z zamiłowania do alkoholu a w szczególności do swojego ulubionego drinka – The Old Fashioned – i podobnie jak, wstrząśnięte nie mieszane martini Jamesa Bonda, przyrządza je w jeden określony sposób…

Dzień ojca to doskonała okazja aby zaskoczyć Waszych tatusiów wyjątkowym drinkiem na koniec ciężkiego dnia… 😉

The Old Fashioned - KoBBieciarnia

The Old Fashioned

Składniki:
– Cukier trzcinowy,
– Woda mineralna ( najlepiej gazowana ),
– Angostura,
– Burbon ( np. Jim Beam, Wild Turkey )
– Pomarańcza.

Zacznijmy od znalezienia odpowiedniej szklanki – pamiętajmy – to nie fikuśny drink serwowany w modnym klubie, a jeden z najstarszych amerykańskich napojów mieszanych, który najprawdopodobniej powstał pod koniec XVIII w Kentucky. Odpowiednia będzie niska, szeroka i prosta szklanka.

Do szklanki wrzucamy kostkę cukru trzcinowego, dolewamy kilka kropel Angostury Bitter ( Angostura to po prostu gorzka wódka, a więc w domowych warunkach sprawdzi się nasza polska Żołądkowa Gorzka 😉 ) oraz  odrobinę wody gazowanej po czym wszystko dokładnie mieszamy aż do osiągnięcia mieszaniny o jednolitej konsystencji. Mała uwaga – uważajmy z proporcjami, na tym etapie powinniśmy mieć w szklance coś bardziej przypominającego błoto niż ciecz.

Jeżeli zamierzamy przygotować więcej niż jeden drink ułatwieniem może być wykorzystanie osobnej szklanki ( najlepiej wysokiej ) lub shakera. Do szklanki Wrzucamy kilka kostek lodu, wlewamy Burbon ( około 40-50 ml na jeden drink), dolewamy wodę mineralną według upodobań po czym całość mieszamy długą łyżką.

Przelewamy zawartość dużej szklanki do przygotowanej wcześniej mikstury w niskiej szklance ( pamiętamy o kostkach lodu ), dorzucamy skórkę pomarańczy którą powinniśmy delikatnie rozgnieść w szklance i nasz „staromodny” drink jest gotowy do podania, cheers 🙂

The Old Fashioned - KoBBieciarnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj